Liga prvaka: Besiktas se plasirao u osminu finala

Bod Mariborčanima u Moskvi donio je u 92. minuti bh. internacionalac Jasmin Mešanović (EPA)

Nogometaši Besiktasa su se u utorak navečer plasirali u osminu finala Lige prvaka, nakon što su kao domaćini odigrali 1:1 protiv Porta.

Portugalski tim je poveo golom Felipea u 29. minutu, a izjednačenje tuskom timu i osiguranje prvog mjesta u grupi G donio je Anderson Talisca u 41. minutu.

U drugoj utakmici 5. kola u ovoj Monaco je visoko poražen od Leipziga sa 1:4.

Prvak Slovenije Maribor odigrao je u gostima protiv Spartaka u Moskvi neriješeno 1:1, čime je izgubio i teoretske šanse da osvoji trećemjesto u grupi E i plasman u “utješnu” Ligu Evrope.

Spartak je poveo preko Ze Luisa u 82. minutu, a bod Mariborčanima donio je u 92. minuti bh. internacionalac Jasmin Mešanović.

U drugoj utakmici petog kola u ovoj grupi Sevilla i Liverpool igrali su neriješeno 3:3.

Besiktas, Manchester City, Tottenham i Real sigurno idu dalje

Liverpool je prvi u grupi E s devet bodova, a prate ga Sevilla s osam i Spartak sa šest bodova. Maribor je ostao bez šansi da se plasira u nastavak takmičenja.

Nastavak takmičenja u Ligi prvaka osigurao je u grupi F Manchester City, koji je iz pet kola osvojio maksimalnih 15 bodova. Šahtar i Napoli čekaju posljednji krug, pa će se tek nakon tih 90 minuta znati ko će nastaviti takmičenje u Ligi prvaka, a ko u Ligi Evrope. Feyenoord je na začelju bez osvojenog boda.

Iz grupe G u nastavak evroligaškog takmičenja ide Besiktas, koji je osvojio 11 bodova, dok će Porto i Leipzig saznati u posljednjem kolu u kojem takmičenju nastavljaju igrati. Monaco je posljednji s dva boda.

Iz grupe H poznata su oba putnika za nastavak Lige prvaka – prvi je Tottenham s 13, a drugi Real s 10 bodova. Borussia i APOEL s po dva boda još imaju šanse za Ligu Evrope.

Utorak

Grupa E: Spartak Moskva – Maribor 1:1, Sevilla – Liverpool 3:3.

Poredak: Liverpool 9 bodova, Sevilla 8, Spartak 6, Maribor 2.

Grupa F: Napoli – Šahtar 3:0, Manchester City – Feyenoord 1:0.

Poredak: Manchester City 15, Šahtar 9, Napoli 6, Feyenoord 0.

Grupa G: Besiktas – Porto 1:1, Monaco – Leipzig 1:4.

Poredak: Besiktas 11, Porto 7, Leipzig 7, Monaco 2.

Grupa H: Borussia Dortmund – Tottenham 1:2, APOEL – Real Madrid 0:6.

Poredak: Tottenham 13, Real 10, Borussia 2, APOEL 2.

Preostalih šest utakmica igra se od 20:45 sati.

Srijeda

Grupa A: CSKA Moskva – Benfica, Basel – Manchester United.

Poredak: Manchester United 12, Basel 6, CSKA 6, Benfica 0.

Grupa B: Anderlecht – Bayern Minhen, Paris Saint Germain – Celtic.

Poredak: PSG 12, Bayern 9, Celtic 3, Anderlecht 0.

Grupa C: Qarabag – Chelsea, Atletico Madrid – Roma.

Poredak: Roma 8, Chelsea 7, Atletico 2, Qarabag 2.

Grupa D: Juventus – Barcelona, Sporting – Olympiacos.

Poredak: Barcelona 10, Juventus 7, Sporting 4, Olympiacos 1.

Susreti Qarabag – Chelsea i CSKA Moskva – Benfica počinju u 18:00 sati, a ostali u 20.45 sati.