Liga prvaka: Chelsea se plasirao u osminu finala, CSKA još u igri

Chelsea je bio uvjerljiv na gostovanju u Azerbejdžanu (Reuters)

Nogometaši londonskog Chelsea osigurali su plasman u osminu finala Lige prvaka nakon što su u susretu petog kola C skupine na gostovanju pobijedili Karabag 4:0.

Ključni trenutak utakmice igrane u Bakuu dogodio se u 19. minuti kada je Rashad Sadigov skrivio kazneni udarac i pritom zaradio isključenje. Dojam je kako je portugalski sudac Jorge Sousa prestrogo isključio kapetana Karabaga. Jedanaesterac je sigurno realizirao Eden Hazard.

Do kraja utakmice bilo je samo pitanje koliko će golova zabiti ‘Bluesi’. Na koncu su dali još tri gola, a strijelci su bili Willian (37, 85) i Fabregas (73, jedanaesterac).

U drugoj utakmici Atletico Madrid pobijedio je Romu 2:0, golovima Griezmanna i Gameira.

CSKA ostao u igri za osminu finala

U skupini A, moskovski CSKA je pobijedio Benficu 2:0 i ostao u igri za osminu finala.

Georgi Šenikov je u 13. minuti doveo domaćine u vodstvo, a konačni rezultat postavio je Jardel u 56. minuti uguravši loptu u vlastitu mrežu. Vitinho je pokušao povratnom loptom uposliti Đagojeva, no Jardel je skrenulo loptu u vlastitu mrežu.

U drugom susretu Basel je minimalnim rezultatom pobijedio Manchester United.

I pored poraza, u vodstvu je Manchester United (12 bodova) ispred Basela i CSKA (po devet bodova), te Benfice koja nema niti jedan bod.