Liga prvaka: Dinamo ide dalje, kraj za Sarajevo, Rudar i Maribor

Nogometaši zagrebačkog Dinama, u revanš susretu drugog pretkola Lige europskih prvaka, u srijedu navečer su  u gostima pobijedili luksemburšku Folu Esch sa 3:0, te su, nakon 1:1 iz prve utakmice u Zagrebu, prošli u treće pretkolo.

Dvostruki strijelac za prvaka Hrvatske bio je Marko Pjaca (29, 40), a treći pogodak je postigao Marko Rog (75). „Modri“ će u trećem pretkolu igrati s norveškim prvakom Moldeom. Prva utakmica na programu je 28. jula u Zagrebu, a revanš 4. augusta u Norveškoj.

Bosanskohercegovački prvak Sarajevo nije uspio večeras anulirati prednost poljskog Lecha. Poljaci su prošle sedmice u Sarajevu slavili  2:0, a večeras su bili bolji minimalnim rezultatom 1:0. Stijelac jedinog gola bio je Barry Douglas u šestoj minuti susreta.

Nogometaši slovenskog prvaka Maribora ispali su od kazahstanskog predstavnika Astane.

Slovenci u Astani nisu uspjeli odbraniti prednost od 1:0, poraženi su danas s 1:3, te se u nastavak iznenađujuće probio kazahstanski prvak. Bauržan Džolčijev je u 12. minuti doveo Astanu u vodstvo, izjednačio je Aleksandar Rajčevič (39), no Slovenci su do kraja primili još dva gola, pa su se Roger Canas (43) i Patrick Twumasi (58) pobrinuli za malo iznenađenje.

Kraj takmičenja je i za šampiona Crne Gore. Rudar iz Pljevlja pretrpio je večeras poraz u Petrovcu od azerbejdžanskog Karabaga (1:0), a strijelac je bio Reynaldo u 57. minuti. Prvi meč u Azerbejdžanu završen je bez pogodaka.