Liga prvaka: Duel Bayerna i Atletico Madrida

Jedan od strijelac za Juventus protiv Dinama bio je i Miralem Pjanić (EPA)

U srijedu navečer se igraju utakmice 2. kola nogometne Lige prvaka u grupama A, B, C i D, a najzanimljivije bi moglo biti na stadionu “Vincente Calderon”, na kojem se sastaju Bayern iz Minhena i domaćin i prošlogodišnji finalista Atletico Madrid.

U grupi D, s Bayernom i Atleticom, još su PSV i Rostov, koji će odmjeriti snage u Rusiji.

U grupi A na teren će izaći Arsenal i Paris Saint Germain.

Dok će “Topnici” ugostiti švicarski Basel, PSG će imati lakši zadatak, jer gostuje u Bugarskoj, kod Ludogoreca.

U grupi B se sastaju Besiktas – Dinamo Kijev i Napoli -Benfica.

U grupi C Borussia Moenchengladbach dočekuje Barcelonu, a Celtic je domaćin Manchester Cityju.

Sve utakmice se igraju u 20:45 sati.

Juventus savladao Dinamo

U utorak navečer u grupi H Dinamo je na Maksimiru izgubio od Juventusa sa 0:4 (0:2).

Strijelci za Juventus bili su Miralem Pjanić (24), Gonzalo Higuain (31) i Paulo Dybala (57), dok je posljednji pogodak bio autogol Dinamovog golmana Adriana Šempera.

Borussia Dortmund i Real Madrid su odigrali 2:2, a večer su obilježile i pobjede engleskih klubova Leicestera i Tottenhama.

U grupi E zanimljivo je bilo u Monte Carlu, gdje je Bayer poveo pogotkom Meksikanca Hernandeza u 73. minuti, a Monaco izjednačio duboko u sudijskoj nadoknadi preko Poljaka Glika.

Pogodak Južnokorejanca Min Sona iz 71. minute bio je dovoljan za trijumf Tottenhama kod CSKA u Moskvi.

U grupi G je engleski prvak Leicester došao do druge pobjede – na svom stadionu savladao je Porto sa 1:0, a jedini strijelac je bio Slimani  u 25. minuti.

Kopenhagen je sa 4:0 pobijedio kod kuće Brugge, a Danci su na toj utakmici promašili i penal.

Grupa E

Monaco – Bayer Leverkusen 1:1 (Glik 90+3 / Hernandez 73)

CSKA Moskva – Tottenham 0:1 (Min Son 71)

Grupa F

Borussia Dortmund – Real Madrid 2:2 (Varane 43-autogol, Schuerrle 87 / Ronaldo 17, Varane 68)

Sporting – Legia 2:0 (Ruiz 28, Dost 37)

Grupa G

Leicester City – Porto 1:0 (Slimani 25)

Kopenhagen – Club Brugge 4:0 (Denswill 54 autogol, Delaney 64, Santander 73, Joergensen 90+1) .