Liga prvaka: Gostujuće pobjede Juvea i PSG-a

Strijelac za Juventus bio je i Crnogorac Mirko Vučinić (desno) (Reuters)

Nogometaši Paris Saint-Germaina savladali su špansku Valenciju rezultatom 2:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka (LP).

U utakmici koja se igrala na Valencijinom stadionu Mestalla, konačan rezultat je postavljen u posljednjoj minuti regularnog toka meča.

Prvi pogodak postigao je Argentinac Ezequiel Lavezzi u 10. minuti, da bi drugi gol za Parižane postigao postavio Pastore dvije minute prije kraja prvog poluvremena.

U 90. minuti na 1:2 je smanjio Adil Rami, a direktan crveni karton dobio je napadač PSG-a, švedski reprezentativac Zlatan Ibrahimović.

Pogodak Vučinića

U drugoj utakmici na Celtic Parku domaća ekipa izgubila je od italijanskog prvaka Juventusa rezultatom 0:3.

Već u 3. minuti prvi pogodak postiže Alessandro Matri, a do drugog gola čekalo se do 77. minute.

Iako je Celtic pokazao odličnu igru, greške u odbrani i nedostatak sreće u napadu koštao ih je utakmice.

Drugi gol postigao je Claudio Marchisio u 77. minuti, a treći crnogorski reprezentativac Mirko Vučinić u 83. minuti.

Pet minuta prije kraja debi u dresu Juventusa ostvario je nekadašnji francuski reprezentativac Nicolas Anelka.

Uzvratne utakmice se igraju 6. marta.

U srijedu navečer na programu su prvi susreti osmine finala Shakhtar – Borussia i Real Madrid – Manchester United.

Izvor: Al Jazeera