Liga prvaka: PSG pobijedio na Old Traffordu, dvije asistencije Džeke

Kylian Mbappe postiže drugi gol za Paris St. Germain na Old Traffordu (Reuters)

Paris St. Germain zakoračio je jednom nogom u četvrtfinale Lige prvaka, dok će Roma u drugu utakmicu protiv Porta ući s jednim golom prednosti.

To je bilans večerašnjih prvih utakmica osmine finala elitnog klupskog fudbalskog takmičenja.

Mada je na Old Trafford došao bez prve zvijezde Neymara i Edinsona Cavanija, Paris St. Germain je ostvario veliku pobjedu nad Manchester Unitedom od 2:0 i tako stekao ogromnu prednost za revanš na Parku prinčeva.

Adriano pogodio za nadu Porta

Strijelci za PSG bili su Presnel Kimpembe u 53. i Kylian Mbappe u 60. minuti.

U Rimu, bosanskohercegovačkog napadača Edina Džeku nije htio gol, ali jesu asistencije.

Džeko i Zaniolo slave drugi gol Rome protiv Porta

Napadač Rome, koji je u grupnoj fazi Lige prvaka postigao pet golova, namjestio je dva pogotka, zahvaljujući kojima je italijanski predstavnik preko 19- godišnjeg Nicola Zaniola u 70. i 76. minuti poveo sa 2:0. No, u 79. minuti, pogodak Adriana vratio je u život Portugalce, koji se kući vraćaju sa podnošnjivih 1:2.

Revanš utakmice igraju se 6. marta.

Naredne dvije utakmice osmine finala igraju se u srijedu navečer, a sastaju se Ajax – Real Madrid i Tottenham – Borussia Dortmund (21 sat).

Izvor: Al Jazeera