Liga prvaka: Remiji u Madridu i Donjecku

Srna je u 31. minuti doveo Shakhtar u vodstvo (Reuters)

Nogometaši Manchester Uniteda u prvoj utakmici osmine finala nogometne Lige prvaka (LP), odigrane u srijedu uvečer, ostvarili su povoljan rezultat, odigravši 1:1 u gostujućoj utakmici protiv aktuelnog prvaka Španije, Reala iz Madrida.

Englezi su poveli golom Dannyja Welbecka u 20. minuti, da bi nekadašnji igrač Manchester Uniteda Cristiano Ronaldo izjednačio u 30. minuti.

Do kraja utakmice su se redale prilike na obje strane, ali su golmani uspješno zaustavljali šuteve napadača.

Hrvatski veznjak Luka Modrić na terenu je proveo 15 minuta, zamijenivši Angela Di Mariu.

Pogodak Srne

U drugoj utakmici, koja se igrala u Donjecku, nogometaši Borussije iz Dortmunda odigrali su neriješeno protiv Shakhtara, a konačan rezultat glasio je 2:2.

Domaći Shakhtar poveo je golom Darija Srne iz slobodnog udarca u 31. minuti, a Robert Lewandowski je poravnao u 41. minuti.

Shakhtar je ponovo uspio doći do vodstva golom Douglasa Coste u 68. minuti, da bi konačnih 2:2 postavio Mats Hummels tri minute prije kraja.

Uzvratne utakmice su na programu 5. marta.

Izvor: Al Jazeera