Liga prvaka: Rijeka neporažena u Salzburgu, pobjeda Maribora

Rijeka je povela u 30. minuti gokom Marija Gavranovića (EPA)

Nogometaši hrvatskog šampiona Rijeke odigrali su u srijedu navečer 1:1 u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige evropskih prvaka protiv Salzburga u Austriji.

Hrvatski prvak je uspio da ostane neporažen na gostovanju, a postigao je i gol u Red Bull Areni, koji im daje prednost pred revanš koji se igra na Rujevici 2. augusta.

Nakon dvije propuštene prilike, Rijeka je povela u 30. minuti, kada je Ristoski preciznim centaršutem pronašao Gavranovića, a ovaj je glavom loptu proslijedio u mrežu Austrijanaca.

Domaći su iznednačili u trećoj minuti nastavka: Yabo je probio odbranu Rijeke i proigrao Hwanga, koji potom savladao golmana Rijeke za konačnih 1:1.

Slovenski Maribor upisao je pobjedu u prvom duelu sa islandskim Hafnarfjordurom od 1:0.

Jedini strijelac duela na Ljudskom vrtu bio je Tavares koji je gostujućeg golmana savladao u 54. minuti na asistenciju Rajčevića.