Liga prvaka: Težak poraz Crvene zvezde u Parizu

Neymar je postigao dva gola iz slobodnih udaraca (AP)

Nogometaši Crvene zvezde pretrpjeli su težak poraz u srijedu navečer na gostovanju kod francuskog PSG-a u drugom kolu Lige evropskih prvaka.

Parižani su slavili sa 6:1, a najbolji pojedinac meča bio je brazilski as Neymar, koji je u tri navrata savladao golmana prvaka Srbije Milana Borjana.

Domaćin večerašnje utakmice u francuskoj prijestolnici izgubio je u prvom kolu na gostovanju kod Liverpoola (2:3), dok je tim iz Srbije na svom terenu odigrao “miroljubivih” 0:0 s italijanskim Napolijem.

Parižani su dominirali od samog početka meča na Parku prinčeva, a poveli su u 20. minuti, kada je golmana Beograđana Borjana prvi put savladao Neymar.

Neymar, Cavani, Di Marija, Mbappe…

Brazilac je bio precizan iz slobodnog udarca sa nešto više od 20 metara od gola.

Dvije minute kasnije – 2:0 za PSG, a strijelac je bio ponovo brazilski as Neymar.

On je na desnoj strani dodao loptu do Kyliana Mbappea, on mu je vratio, a Neymar ponovo zatresao Zvezdinu mrežu.

Na 3:0 povisio je Edinson Cavani u 37. minuti, koji je iskoristio grešku odbrane Zvezde i savladao čuvara mreže gostiju.

Do kraja prvog poluvremena viđen je još jedan pogodak Parižana.

Thomas Meunier je u 43. minuti uposlio Angela di Mariju, a on “iz prve” poslao loptu u gol Beograđana.

Mreže su mirovale do 70. minute, kada je na semaforu pisalo – 5:0.

Neymar je ubacio u šesnaesterac Zvezde do Meuniera, on proslijedio na “peterac”, gdje je najspretniji bio Mbappe; on nije pogriješio i povisio je prednost Parižana.

Utješni pogodak Marina

Igrači Zvezde nisu se predavali, pa su uspjeli smanjiti na 5:1.

Lorenzo Ebecilio, nekoliko trenutaka nakon što je ušao u igru umjesto El Fardoua Bena, proigrao je u 74. minuti Marka Marina, koji je žestoko šutirao i matirao domaćeg golmana Alphoncea Areolu.

U 81. minutu nova majstorija Neymara, koji je ponovo precizan iz slobodnog udarca sa 20-ak metara – 6:1 za PSG.

U trećem kolu, 24. oktobra, PSG dočekuje Napoli, dok će Zvezda na teško gostovanje engleskom Liverpoolu.

Grupa A

Rezultati drugog kola: Atletico Madrid – Club Brugge 3:1, Borussia Dormund – Monaco 3:0.

Poredak: Borussia 6 bodova, Atletico Madrid 6, Club Brugge 0, Monaco 0.

Grupa B

Rezultati drugog kola: Tottenham – Barcelona 2:4, PSV – Inter 1:2.

Poredak: Barcelona 6, Inter 6, Tottenham 0, PSV 0

Grupa C

Rezultati drugog kola: PSG – Crvena zvezda 6:1, Napoli – Liverpool 1:0.

Poredak: Napoli 4, Liverpool 3, PSG 3, Crvena zvezda 1.

Grupa D

Rezultati drugog kola: Porto – Galatasaray 1:0, Lokomotiv Moskva – Schalke 0:1.

Poredak: Porto 4, Schalke 4, Galatasaray 3, Lokomotiv 0.

Jučer

Grupa E

Rezultati drugog kola: Bayern – Ajax 1:1, AEK – Benfica 2:3.

Poredak: Ajax 4 boda, Bayern 4, Benfica 3, AEK 0.

Grupa F

Rezultati drugog kola: Hoffenheim – Manchester City 1:2, Lyon – Shakhtar 2:2.

Poredak: Lyon 4, Manchester City 3, Shakhtar 2, Hoffenheim 1.

Grupa G

Rezultati drugog kola: CSKA Moskva – Real Madrid 1:0, Roma – Viktoria Plzen 5:0

Poredak: CSKA Moskva 4, Real Madrid 3, Roma 3, Viktoria 0.

Grupa H

Rezultati drugog kola: Juventus – Young Boys 3:0, Manchester United – Valencia 0:0.

Poredak: Juventus 6, Manchester United 4, Valencia 1, Young Boys 0.