Liga prvaka: Trepča eliminirana u prvom pretkolu

Kosovski predstavnik Trepča 89 eliminiran je u prvom pretkolu Lige evropskih prvaka, a bolji u dvije utakmice bio je Vikingur sa Farskih otoka.

Prije sedam dana rezultat je glasio 2:1 u korist tima sa sjevera Evrope, da bi na stadionu Olimpik Adem Jashari u Mitrovici Farani slavili sa uvjerljivih 4:1, te tako izborili dvomeč u drugom pretkolu protiv islandskog predstavnika FH.

Domaća Trepča je u 33. minuti ostala sa 10 igrača jer je Kurtishaj u dvije minute dobio – dva žuta kartona. Prvi je dobio u 31. minuti, da bi ga sudija poslao u svlačionicu dva minuta kasnije.

Dva gola Vathamara

Gostima sa Farskih otoka nije trebalo dugo da kapitaliziraju prednost, pa su poveli pogotkom Anghela u 37. minuti, da bi na 2:0 „povisio“ Islami autogolom tri minuta kasnije.

Već u sedmoj minuti nastavka je bilo 3:0 za goste, ovaj put strijelac je bio Vathamar. Isti igrač u 59. minuti postiže svoj drugi gol za vodstvo Vikingura od 4:0.

U 65. minuti počasni gol za Trepču postigao je Hasani.