Liga prvaka: Wolfsburg bolji od Real Madrida

Slavlje nogometaša njemačkog Wolfsburga nakon postignutog drugog gola (AP)

Nogometaši njemačkog Wolfsburga priredili su večeras iznenađenje i u prvom meču četvrtfinala Lige evropskih prvaka savladali favorizirani Real Madrid sa 2:0. Istovremeno, u Parizu su domaći PSG i engleski Manchester City remizirali 2:2.

Njemački predstavnik poveo je u 18. minuti kada je penal realizirao Ricardo Rodriguez, a najstrožoj kazni prethodio je prekršaj Casemira. Sedam minuta kasnije povisio je Maximilian Arnold na odličnu asistenciju Bruna Henriquea Pinta.

„Kraljevi“ nisu uspjeli do kraja savladati domaćeg golmana Diega Benaglija, pa će u revanšu pokušati preokrenuti situaciju u svoju korist.

Promašeni penal Ibrahimovića

U Parizu gdje su snage odmjerili domaći PSG i „Građani“ iz Manchestera nije bilo pobjednika. Parižani su na početku prvog dijela imali priliku da povedu, ali je šut Zlatana Ibrahimovića sa bijele tačke ukrotio John Hart.

Gosti su došli do prednosti u 38. minuti preko Kevina de Bruynea, ali je Ibrahimović pogodio za poravnanje u 41. minuti.

U 15. minuti drugog dijela, PSG je poveo preko Rabiota, da bi konačnih 2:2 postavio Fernandinho u 72. minuti.

Revanš susreti u Madridu i Manchesteru na programu su 12. aprila.