Oglasi

Liverpool osvojio engleski Liga kup

Tim sa Anfielda do trofeja, prvog od 2006. godine, došao je pobjedom nad Cardiffom u finalu na Wembleyju.
Udarac Stevena Gerrarda je odbranio Tom HeatonReuters

Nogometaši Liverpoola pobjednici su Liga kupa nakon što su u finalnom susretu, odigranom pred 80.000 gledatelja na Wembleyu, boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Cardiff City 5:4.

Nakon 120 minuta igre, utakmica je završila 2:2.

Drugoligaš Cardiff je poveo golom Joea Masona u 19. minuti, da bi „Redsi“ izjednačili pogotkom Martina Škrtela u 60. minuti.

Do kraja regularnog dijela utakmice rezultat se nije mijenjao, da bi u 108. minuti Dirk Kuyt doveo tim sa Anfielda u vodstvo od 2:1.

Neprecizni rođaci

Kada se već činilo da će Liverpool pobijediti, Ben Turner je u 119. minuti nakon kornera uspio izjednačiti.

U drami izvođenja jedanaesteraca dva igrača Liverpoola i tri kod Cardiffa su bila neprecizna.

Udarac Stevena Gerrarda je odbranio Tom Heaton, a Charlie Adam je prebacio gol, dok su u redovima tima iz Velsa, Kenny Miller i Rudy Gestede pogodili stative, a Anthony Gerrard je promašio cijeli gol.

Anthony Gerrard je rođak Stevena Gerrarda, a zanimljivo je da su oba bili neprecizni sa bijele tačke. No, legenda „Redsa“ se na kraju ipak mogla radovati.

Za Liverpool je ovo bio prvi trofej nakon 2006. godine, kada su slavili u FA kupu.