LP: Bayern i Atletico prošli, gol Mandžukića

Koke je odveo Atletico u prvo polufinale Lige prvaka (Getty Images)

Nogometaši Bayerna i madridskog Atletica plasirali su se u polufinale Lige prvaka te se pridružili Chelseaju i Real Madridu, koji su to učinili u utorak.

Bayern je u Minhenu savladao Manchester United sa 3:1 i s konačnih 4:2 prošao među četiri najbolje ekipe, dok je u Madridu Atletico slavio protiv Barcelone sa 1:0 i s ukupnih 2:1 prvi put prošao u polufinale LP-a.

Manchester United je u Minhenu poveo golom Patrica Evre (57), a samo dvije minute kasnije izjednačio je Mario Mandžukić.

Koke ‘presudio’ Barci

Thomas Mueller je u 67. minuti doveo evropskog prvaka u vodstvo, da bi u 76. minuti Arien Robben riješio pitanje pobjednika.

U Madridu je Atletico pogotkom Kokea već u 5. minuti izbacio Barcelonu i bez najboljeg igrača Diega Coste, koji zbog povrede nije bio u sastavu.

Atletico je potpuno zasluženo prošao dalje, u prvih 20 minuta su postigli pogodak i čak tri puta pogađali okvir gola, dok je Barca potpuno razočarala.

Rezultati uzvratnih susreta četvrtfinala:

Atletico Madrid – Barcelona 1:0 (Koke 5); prva utakmica 1:1.

Bayern – Manchester United 3:1 (Mandžukić 59, Mueller 67, Robben 76 / Evra 57); prva utakmica 1:1.

Žrijeb polufinalnih parova bit će održan u petak.