LP: Real savladao Schalke, Basel remizirao s Portom

Uzvratni susreti se igraju 10. marta (EPA)

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Real Madrid je u Gelsenkirchenu pobijedio Schalke sa 2:0 (1:0) i načinio veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale.

Golove za aktualnog evropskog prvaka postigli su Cristiano Ronaldo (26) i Marcelo (79).

Domaćin je najbliže pogotku bio u 74. minuti, kada je Felix Platte pogodio prečku.

Uzvratni susret je 10. marta na stadionu “Santiago Bernabeu” u Madridu.

Bila je to repriza prošlogodišnjeg sudara Reala i Schalkea, također u osmini finala.

“Kraljevski klub” je u prvoj utakmici u Gelesenkirchenu slavio sa 6:1, u uzvratu u Madridu sa 3:1, a Cristiano Ronaldo je u ta dva susreta postigao ukupno četiri gola.

Gonzalez i Danilo strijelci

Ovaj put Real nije bio toliko uvjerljivi, no razlika u kvalitetu je očita i aktuelni evropski prvak rutinski je odradio posao.

U drugo susretu u Baselu su nogometaši švicarskog prvaka i portugalskog Porta igrali 1:1 (1:0).

Za domaćine je pogodak postigao Derlis Gonzalez u 11. minuti, a u 79. minuti je iz penala za Porto izjednačio Danilo.

Basel je do pogotka došao u ranoj fazi utakmice, u 11. minuti, kada je paragvajski napadač Gonzalez prihvatio jednu dubinsku loptu Fabiana Freia i pored dvojice stopera Porta pogodio mrežu.

Portugalci su došli do izjednačenja u 79. minuti; Walter Samuel je igrao rukom nakon ubačaja Danila, a iz penala je strijelac bio Danilo.

Uzvrat je u Portu također 10. marta.

U susretima osmine finala u utorak Paris Saint-Germain i Chelsea su na Parku Prinčeva odigrali 1:1, a favorizirani Bayern Minhen nije uspio na neutralnom terenu um Lvovu poraziti ukrajinski Shakhtar (0:0).