LP: United ponovio historiju i prošao dalje

Junak pobjede Manchester Uniteda bio je Robin van Persie koji je postigao sva tri gola (EPA)

Nogometaši Manchester Uniteda u revanš-meču osmine finala Lige evropskih prvaka protiv Olympiakosa na Old Traffordu reprizirali su čudo od prije tri decenije kada su protiv Barcelone, predvođene Maradonom, u revanšu četvrtfinala tadašnjeg Kupa kupova slavili sa 3:0 i prošli dalje.

Iako su prije tri sedmice u Pireju poraženi sa 0:2, što se mnogima činilo nenadoknadivo, navijači aktuelnog prvaka Engleske doživjeli su ponavljanje historije.

Junak pobjede bio je Robin van Persie, koji je postigao sva tri gola i United odveo u četvrtfinale Lige prvaka.

I Borussia ide dalje

U drugoj utakmici večerašnjeg programa Borussia Dortmund je, poslije 4:2 u Sankt Peterburgu, u revanšu izgubila od Zenita sa rezultatom 1:2.

Već u 16. minuti gosti su poveli golom Hulka, no Kehl je izjednačio do kraja poluvremena. Drugi gol za rusku ekipu postigao je Rondon 17 minuta prije kraja, no to nije bilo dovoljno za iznenađenje i izbacivanje aktuelnog evropskog viceprvaka iz takmičenja.

Plasman u četvrtfinale sinoć su izborili Chelsea i Real Madrid, a prošle sedmice Barcelona, PSG, Atletico Madrid i Bayern.

Žrijeb četvrtfinala na programu je u petak, a povlaštenih ekipa – nema.