NBA: Brooklyn sve bliži doigravanju

Ni 'triple-double' Rickyja Rubija (18 koševa, 12 skokova i 11 asistencija) nije bio dovoljan za pobjedu Minnesote. (AP)

Košarkaši Brooklyn Netsa vratili su se na poziciju koja vodi u doigravanje, trenutno su osmi u Istočnoj konferenciji, zahvaljujući 110:108 domaćoj pobjedi protiv vodećeg sastava NBA lige Golden State Warriorsa.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović u uspjehu svoje ekipe učestvovao je sa sedam koševa, tri skoka i jednom asistencijom.

Bogdanović je na terenu proveo 17 minuta i za to vrijeme uputio četiri šuta iz igre, od kojih su tri bila precizna.

Tri i po minute prije kraja Netsi su imali osjetnu prednost od 108:99, no Warriorsi su uspjeli izjednačiti na 108:108 te su u posljednjoj minuti imali i napad, ali je Andrew Bogut upropastio tu akciju pogrešnim dodavanjem.

Domaći su se u posljednjem napadu oslonili na Jarretta Jacka, a ovaj je 1.1 sekundu prije kraja pogodio težak šut preko ruke Stephena Curryja za 110:108.

Curry promašio produžetak

U preostalom vremenu Curry je promašio polaganje za produžetak.

Brook Lopez (26) i Deron Williams (22) bili su najefikasniji kod Netsa, a Curry (26) i Bogut (16) kod Warriorsa.

Toronto Raptorsi prekinuli su niz od pet uzastopnih poraza 114:103 uspjehom na gostovanju kod Philadelphia 76-ersa.

Sjajan je kod Raptorsa bio DeMar DeRozan sa 35 koševa i devet skokova, dok je kod domaćih utakmicu sezone odigrao Ish Smith sa 19 poena i devet asistencija.

Los Angeles Clippersi su, zahvaljujući sjajnom Chrisu Paulu, uspjeli kao gosti nadigrati Minnesota Timberwolvese sa 110:105.
Paul je duel okončao sa 26 poena i 14 asistencija, dok domaćima nije bio dovoljan niti “triple-double” Rickyja Rubija, koji je utakmicu završio sa 18 koševa, 12 skokova i 11 asistencija.

Grubosti u Miamiju

Na trenutke vrlo grubu utakmicu odigrali su Miami Heat i Phoenix Sunsi, a na kraju su sa 115:98 slavili prošlogodišnji finalisti.
Najčešća meta grubih prekršaja bio je bivši igrač Sunsa, a sada bek Heata Goran Dragič, zbog teškog prekršaja na njemu u trećoj četvrtini isključen je Markieff Morris, koji je tako samo odmogao svojoj ekipi.

Dragič je utakmicu okončao sa 21 košem, dok je Heat predvodio šuter Tyler Johnson, koji je ubacio 26 poena.

U redovima Sunsa najbolji su bili PJ Tucker (20 poena, 14 skokova) i Eric Bledsoe (20 poena).

Dallas Mavericksi su na svom terenu savladali New Orleans Pelicanse sa 102:93.

Monta Ellis (20) i Rajon Rondo (19) ponudili su previše za Norrisa Colea (19) i Erica Gordona (18).

Rezultati: Brooklyn Nets – Golden State Warriors 110:108, Miami Heat – Phoenix Suns 115:98, Minnesota Timberwolves – Los Angeles Clippers  105:110, Philadelphia 76ers – Toronto Raports 103:114, Dallas Mavericks – New Orleans Pelicans 102:93.

Poredak – Istočna konferencija – Atlantic: Toronto 38-22, Brooklyn 25-33, Boston 23-34, Philadelphia 13-47, New York 12-46. Central: Chicago 37-23, Cleveland 37-24, Milwaukee 32-27, Indiana  25-34, Detroit 23-36. Jugoistok: Atlanta 47-12, Washington 34-26, Miami 26-33, Charlotte 24-33, Orlando 19-42.

Zapadna konferencija – Sjeverozapad: Portland 39-19, Oklahoma City 33-27, Utah 23-35, Denver 20-39, Minnesota 13-46. Pacific: Golden State 46-12, Los Angeles Clippers 40-21, Phoenix 31-30, Sacramento 20-37, Los Angeles Lakers 16-42. Jugozapad: Memphis 42-16, Houston 41-18, Dallas 40-22, San Antonio 36-23, New Orleans 32-28.