NBA: Bryantovih 30.000 poena u karijeri

Bryant je tokom prvog poluvremena protiv "Stršljena" postigao 17 poena (Getty Images)

Kobe Bryant je u srijedu navečer stigao do 30.000 poena u karijeri sa učinkom ostvarenim u prvom poluvremenu utakmice američke NBA lige, u kojoj su njegovi Los Angeles Lakersi na gostovanju pobijedili New Orleans Hornetse 103:87.

Bryant je prevodio „Jezeraše“ u prvom poluvremenu tokom kojeg je upisao 17 poena prije nego su se probudili njegovi saigrači. Utakmicu je završio s ukupno 29 poena.

Domaći „Stršljeni“ su igrali dobro u prvoj i drugoj četvrtini, braneći svaki napad gostiju do poluvremena. No, u nastavku se pokazala mladost Hornetsa, a veterani iz Lakersa su preuzeli kontrolu.

Ryan Anderson je kod New Orleansa bio najefikasniji sa 31 poenom uz devet skokova, dok je Robin Lopez dodao 15 poena i pet blokada.

Druga ekipa iz Los Angelesa, Clippersi bili u srijedu bolji od Dallas Mavericksa 112:90 zahvaljujući najviše Jamalu Crawfordu koji je ušao s klupe i napravio razliku.

Slavlje Bullsa

Crawford je postigao 20 poena, dok je, dva puta izabrani u All-Star ekipu Blake Griffin imao 19 poena i 13 skokova. Ovo je bila četvrta uzastopna pobjeda za Clipperse.

Veteran Vince Carter je predvodio Maverickse sa 16 pogodaka.

Rezultati: San Antonio Spurs – Milwaukee Bucks 110:99, Charlotte Bobcats – New York Knicks 98:100, Indiana Pacers – Portland Trail Blazers 99:92, Boston Celtics – Minnesota Timberwolves 104:94, Detroit Pistons – Golden State Warriors 97:104, Atlanta Hawks – Denver Nuggets 108:104, New Orleans Hornets – Los Angeles Lakers 87:103, Cleveland Cavaliers – Chicago Bulls 85:95, Utah Jazz – Orlando Magic 87:81, Sacramento Kings – Toronto Raptors 107:100, Los Angeles Clippers – Dallas Mavericks 112:90.

Poredak: Istok, ATLANTIK: NY Knicks 13-4, Brooklyn 11-6, Philadelphia 10-8, Boston 10-8, Toronto 4-15, CENTRAL: Chicago 9-8, Indiana 10-9, Milwaukee 8-9, Detroit 6-14, Cleveland 4-15, JUGOISTOK: Miami 12-4, Atlanta 10-5, Charlotte 7-10, Orlando 7-11, Washington 2-13,

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 15-4, Utah 10-10, Denver 9-10, Minnesota 8-9, Portland 8-11, PACIFIK: LA Clippers 12-6, Golden State 11-7, LA Lakers 9-10, Phoenix 7-12, Sacramento 5-12, JUGOZAPAD: Memphis 13-3, San Antonio 15-4, Houston 9-8, Dallas 8-10, New Orleans 5-12.