NBA: Chicagu ‘drama’ protiv New Yorka

Chris Paul (lijevo) je za pobjedu Clippersa ubacio 42 koša uz 15 asistencija (USA Today Sports)

Chicago Bullsi su, u okviru NBA lige, u četvrtak navečer sa 82:81 savladali New York Knickse, a Derrick Rose, kome je to bila druga utakmica od povrede 28. aprila prošle godine, odlučio je utakmicu pogotkom postignutim 5,7 sekundi prije kraja.

Rose je utakmicu završio sa 18 poena, ali je iz igre imao šut samo sedam od 23.

Carmelo Anthony, koji je zadnji imao loptu za New York, promašio je šut koji je mogao promijeniti rezultat.

Anthony je predvodio Knickse sa 22 koša, dok je Luol Deng ubacio 17 poena za Chicago, a Joakim Noah upisao 15 skokova.

Los Angeles Clippersi su, nakon razočaranja i poraza od LA Lakersa u prvoj utakmici sezone, u drugoj utakmici u svom Staples Centru sa 126:115 pobijedili Golden State Warriorse.

Paul ubacio 42 poena

Chris Paul je za pobjedu ubacio 42 koša, od čega 15 u zadnjoj četvrtini, uz 15 asistencija.

Blake Griffin je utakmicu završio sa 23 koša i deset skokova.

Warriorsi su bili blizu u zadnjoj četvrtini, najviše zahvaljujući Stephenu Curryju, koji je postigao 16 koševa, većinu u prvih šest minuta te četvrtine, te tako smanjio razliku na osam koševa.

Curry je utakmicu završio sa 38 poena, a ubacio je devet “trojki” iz 14 pokušaja.

Davis Lee je dodao 22 poena, Andre Iguodala 14, uz 11 asistencija, a Andrew Bogut 17 koševa za Warriorse.

Rezultati utakmica odigranih u četvrtak: Chicago Bulls – New York Knicks 82:81, Los Angeles Clippers – Golden State Warriors 125:115.

Poredak: Istočna konferencija – Atlantic: Toronto 1-0, Philadelphia 1-0, NY Knicks 1-1, Brooklyn 0-1, Boston 0-1. Central: Indiana 2-0, Chicago 1-1, Cleveland 1-0, Detroit 1-0, Milwaukee 0-1. Jugoistok:Miami 1-1, Atlanta 0-1, Washington 0-1, Charlotte 0-1, Orlando 0-2.

Zapadna konferencija – Sjeverozapad: Minnesota 1-0, Oklahoma City 1-0, Denver 0-1, Portland 0-1, Utah 0-1. Pacific: Phoenix 1-0, Sacramento 1-0, LA Lakers 1-1, LA Clippers 1-1, Golden State 1-0. Jugozapad: San Antonio 1-0, Houston 1-0, Dallas 1-0, New Orleans 0-1, Memphis 0-1.