NBA: Clippersi nastavili pobjednički niz

Clippersi su pobjedom nad Celticsima upisali 15. pobjedu zaredom (Reuters)

Los Angeles Clippersi su u četvrtak uvjerljivo s rezultatom 106:77 svladali Boston Celticse i povećali svoj pobjednički niz na 15 utakmica bez poraza što im je osiguralo vrh NBA poretka, prenosi Hina.

Kazne za Wadea i Howarda

Zvijezda Miami Heata Dwyane Wade kažnjen je u četvrtak zabranom igranja jedne utakmice, dok je Dwight Howard kažnjen novčanom kaznom u visini od 35.000 dolara.

Wade je kaznu zaradio zbog udaranja u koljeno igrača Charlotte Ramona Sessionsana utakmici koja je igrana u srijedu i koju je Miami dobio 105:92.

Wade će tako propustiti utakmicu protiv Detroita u petak. On je udario u koljeno Sessionsa u zadnjoj četvrtini kada je na igraču Charlotte sviran prekršaj.

Dwight Howard, centar Los Angeles Lakersa, mora pak platiti kaznu u visini od 35.000 dolara zbog prekršaja na igraču Denver Nuggetsa Kennethu Fariedu.

Howard je bio isključen u trećoj četvrtini utakmice između Lakersa i Nuggetsa koju su dobili Nuggetsi.

Rezerve Matt Barnes sa 21 poenom i Jamal Crawford sa 17 predvodili su Clipperse čijih se 11 igrača upisalo u strijelce.

“Posebna stvar s ovom ekipom da nikoga nije briga kome će pripasti zasluga”, izjavio je nakon utakmice Chris Paul koji je upisao osam poena i 11 asistencija.

“Sada cijela ekipa ima pobjednički mentalitet i ne očekujemo ništa manje od toga.”

S druge strane, Celticsi su bili ograničeni na 40 posto šuta iz igre i bili su nadigrani 24-10 u zadnjoj četvrtini. U redovima Bostona, kojem je ovo peti poraz zaredom, a ujedno i najteži, Kevin Garnett je postigao 16 poena.

Rajon Rondo, vodeći u NBA po broju asistencija, utakmicu je završio sa samo šest asistencija i deset poena. Paul Pierce je dodao 12.

Los Angeles je poveo 30-20 nakon prve četvrtine i onda je postepeno povećavao prednost nakon svakog odmora.

Blake Griffin je razveselio domaću publiku sa 15 poena i osam skokova.

Clippersi, koji nisu poraženi od 26. novembra, idu na svoju 16. pobjedu zaredom u petak protiv Jazza u Utahu.

Povratak Thundera

U drugoj utakmici odigranoj u četvrtak navečer, Oklahoma City Thunder je gubio veći dio utakmice, onda se sabrao i u produžetku ipak stigao do pobjede od 111:105 nad Dallas Mavericksima.

Thunderov Kevin Durant je bio vodeći strijelac sa 40 poena, ali u produžetku nije imao ni jedan pogodak iz tri pokušaja.

No u tom je odlučujućem dijelu utakmice preuzeo Russell Westbrook koji je u zadnjih pet minuta postigao osam poena, dok mu je ukupni učinak 16 poena.

Kod Mavericksa, Darren Collison je postigao 32 poena uključujući i tricu u zadnjoj sekundi regularnog dijela koja je poslala utakmicu u produžetak.

Chris Kaman je dodao 17 poena, a Shawn Marion 14. Dirk Nowizki, kojem je ovo bila druga utakmica od operacije koljena, upisao je devet poena i šest skokova.

Durant je upisao i osam skokova uz pet asistencija te tri bloka. Thunderov centar Serge Ibaka je pobjedi pridonio sa 19 poena, 17 skokova i pet blokova.

Thunder je ukupno blokirao 13 šuteva. Kevin Martin je dodao 18 poena i sedam skokova.

Mavericks su vodili 11 koševa, dok je najveće vodstvo Thundera bilo šest razlike.

Rezultati: Oklahoma City Thunder – Dallas Mavericks 111:105 (produžetak), Los Angeles Clippers – Boston Celtics 106:77.

Poredak: Istok, ATLANTIK: NY Knicks 21-8, Brooklyn 14-14, Boston 14-14, Philadelphia 14-15, Toronto 9-20. CENTRAL: Indiana 16-12, Milwaukee 15-12, Chicago 15-12, Detroit 9-22, Cleveland 7-23. JUGOISTOK:  Miami 20-6, Atlanta 17-9, Orlando 12-16, Charlotte 7-21, Washington 3-23.

Zapadna, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 22-6, Denver 16-14, Portland 14-13, Minnesota 13-13, Utah 15-15. PACIFIK: LA Clippers 23-6, Golden State 19-10, LA Lakers 14-15, Phoenix 11-18, Sacramento 9-19. JUGOZAPAD: San Antonio 22-8, Memphis 18-8, Houston 16-12, Dallas 12-17, New Orleans 6-22.