NBA: Nash donio pobjedu Lakersima

Premda je ovo bila četvrta pobjeda zaredom Lakersa, oni su i dalje u negativnom omjeru (EPA)

U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Lakersi su kao gosti savladali Golden State sa 118:115, a pobjedu im je, 17 sekundi prije kraja produžetaka, donio Steve Nash, koji se poslije dužeg odsustva zbog povrede vratio na teren.

Nash je, inače, imao veoma zapaženu ulogu u ovom meču, a njegov učinak od 12 poena i devet asistencija najbolje ilustrira da je povreda zbog koje je odsustvovao prošlost.

Pored Nasha utakmicu je obilježio i Kobe Bryant sa 34 koša, deset skokova i pet asistencija.

Ovim je Bryant došao do 400. utakmice u karijeri u kojoj je postigao 30 ili više poena.

Premda je ovo bila četvrta pobjeda zaredom Lakersa, oni su i dalje u negativnom omjeru (13-14).

Miami ‘utišao’ Utah

LeBron James je zabio 30 koševa, dok je njegov Miami Heat, aktuelni prvak NBA, ‘utišao’ Utah Jazz 105:89 i zahvaljujući toj pobijedi “preskočio” New York Knickse na vrhu Istočne konferencije.

Miami je pretvorio prednost od četiri koša u poluvremenu u dvocifrenu razliku, zabivši prvih osam koševa u trećoj četvrtini, nakon što je Shane Battier zabio dvije trice.

Vodstvo se povećalo na 20 koševa, ali je Utah uzvratio i smanjio razliku, približivši se na osam razlike u zadnjoj četvrtini, iako zapravo Heat nije ni u jednom trenutku bio ozbiljnije ugrožen.

Heat je dobio svaku četvrtinu, gradivši svoju prednost na krilima sjajnog Jamesa, kojem je pomagao Dwyane Wade. Miami se sada “digao” na 18 pobjeda i šest poraza, dok New York Knicksi imaju omjer pobjeda i poraza 19-7.

James je upisao još i devet skokova i sedam asistencija, dok je Wade zabio 21 koš, uz sedam skokova i sedam asistencija.