NBA: Odlična utakmica Nikole Pekovića

Grizzliesi su upisali petu uzastopnu pobjedu, koja im daje nadu da će dobiti prednost domaćeg terena u doigravanju.

Košarka, Nikola Peković, Minnesota Timberwolves, Philadelphia 76ers, Memphis Grizzlies, Rudy Gay, Toronto Raptors
Nikola Peković je bio najbolji igrač u pobjedi Minnesote nad Philadelphijom sa 27 poena i 18 skokova [AP]

Bivši centar beogradskog Partizana Nikola Peković pružio je vjerovatno najbolju partiju od kako je postao akter najjačeg košarkaškog takmičenja na svijetu, NBA lige, pošto je u srijedu navečer u pobjedi Minnesota Timberwolvesa protiv Philadelphia 76ersa (94:87) učestvovao sa 27 poena i 18 skokova, od čega sedam u napadu, prenosi Tanjug.

Priznanje za sjajnu igru nekadašnjem članu Partizana odao je i trener Philadelphije Doug Collins, koji je po završetku meča rekao da je upravo Peković bio ključni čovjek utakmice i da je on najdirektnije utjecao na rezultat.

Pored Pekovića, u pobjedničkom timu istakli su se Derrick Williams sa 17 poena i osam uhvaćenih lopti i ruski reprezentativac Andrej Kirilenko, koji je utakmicu završio sa 15 poena.

U poraženom timu bolji od ostalih, bili su Evan Turnersa 17 poena i šest skokova i Jrue Holiday, čiji je učinak iznosio 16 poena, pet asistencija i isto toliko ukradenih lopti.

Pobjeda Grizzliesa

Memphis Grizzliesi su u srijedu navečer, igrajući protiv Rudyja Gaya prvi put nakon što su ga ustupili Torontu, uspjeli ostvariti pobjedu od 88:82 nad Raptorsima, prenosi Hina.

Grizzlies (35-18) su, u petoj uzastopnoj pobjedi koja im je učvrstila nadu da će dobiti prednost domaćeg terena u doigravanju, ograničili nekada svog najboljeg strijelca Gaya na 13 poena, što mu je najniži učinak od kako je prešao u Toronto prošli mjesec.

Zach Randolph je bio najefikasniji kod Grizzliesa sa 17 poena. Grizzliesi su se sada učvrstili na četvrtom mjestu u Zapadnoj konferenciji i popravili omjer pobjeda i poraza.

Memphis je poveo sa devet poena u zadnjoj četvrtini, a onda se odupirao do kraja utakmice Raptorsima.

Alan Anderson je ušao u igru sa klupe Toronta i postigao 19 poena, uključujući i četiri "trice" u zadnjoj četvrtini, kada su Raptorsi izjednačili četiri minute do kraja.

Međutim, Grizzliesi su se ipak održali do kraja, najviše zahvaljujući sposobnosti da zadrže Gaya.

Gay je pogodio samo pet šuteva iz 15 pokušaja, ali je uz to sakupio devet skokova.

Preokret Miamija

Iako su Atlanta Hawksi vodili nakon prve tri četvrtine i imali prednost od 10 poena na ulazu u zadnju četvrtinu, to im nije donijelo pobjedu nad Miami Heatom u srijedu navečer.

LeBron James je osam od ukupno 11 asistencija imao u zadnjoj četvrtini, u kojoj su gosti nadigrali Hawkse sa 13 poena za pobjedu od 103:90, osmu zaredom za Miami.

Miami (37-14) je nadigrao Hawkse 40:17 u zadnjoj četvrtini, iako je James postigao samo četiri od svojih 24 poena u tom dijelu utakmice.

Miamijevi igrači sa klupe Ray Allen i Shane Battier su "popravili štetu", postigavši u toj četvrtini 13, odnosno 11 poena.

Atlanta (29-23) je bila bolja od Miamija u skoku 42-33, imala je 28 asistencija i šut iz igre 50 posto, a Al Horford je postigao 28 poena, najviše na utakmici.

Međutim, Hawksi su izgubili 21 loptu, što je na krtaju dovelo do plus 13 poena za Heat.

Hawksi su vodili 73:63 nakon tri četvrtine, prije nego je Miami postigao 13 prvih poena u zadnjoj četvrtini.

Battier i Allen su kombinirali prvih 11 poena u tom dijelu utakmice i pet "trica" u cijeloj četvrtini.

Kyle Korver je postigao 12 pooena za Atlantu, sve "trice", a Josh Smith i Ivan Johnson su upisali po 10 poena.

Dwyane Wade je ubacio 20 poena, Battier 17, a Allen 15 koševa za Miami, koji je porazio Atlantu šesti put zaredom.

Rezultati utakmica odigranih u srijedu: Los Angeles Lakers - Boston Celtics 113:99, Golden State Warriors - Phoenix Suns 108:98, Toronto Raptors - Memphis Grizzlies 82:88, Charlotte Bobcats - Detroit Pistons 99:105, Indiana Pacers - New York Knicks 125:91, Cleveland Cavaliers - New Orleans Hornets 105:100, Atlanta Hawks - Miami Heat 90:103, Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets 94:97, Houston Rockets - Oklahoma City Thunder 122:119, Minnesota Timberwolves - Philadelphia 76ers 94:87, Dallas Mavericks - Orlando Magic 111:96.

Poredak - Istočna konferencija - Atlantic: NY Knicks 32-19, Brooklyn 33-22, Boston 28-26, Philadelphia 22-30, Toronto 22-33. Central: Indiana 33-21, Chicago 31-22, Milwaukee 26-27, Detroit 22-34, Cleveland 17-37. Jugoistok: Miami 37-14, Atlanta 29-23, Washington 15-37, Orlando 15-39, Charlotte 13-41.

Zapadna konferencija - Sjeverozapad: Oklahoma City 39-15, Denver 34-21, Utah 31-24, Portland 25-29, Minnesota 20-31. Pacific: LA Clippers 39-17, Golden State 31-23, LA Lakers 26-29, Sacramento 19-36, Phoenix 18-37. Jugozapad: San Antonio 43-12, Memphis 35-18, Houston 30-26, Dallas 24-29, New Orleans 19-36.

Teme:

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.