NBA: Odlične partije Bogdanovića i Jokića

Bojan Bogdanović je zabilježio 23 poena, od toga sedam 'trica' (EPA)

Srpski košarkaš Nikola Jokić postigao je 14 poena, uz 12 skokova, u pobjedi njegovog Denvera nad Chicagom 115:110.

Jokić je na terenu proveo 25 minuta i odličnom igrom pomogao Nuggetsima da stignu do 20. pobjede ove sezone.

Najbolji u timu Denvera bio je Danilo Gallinari s 33 poena, dok je u Chicagu najefikasniji bio Derrick Rose s 30 poena.

Bh. košarkaš u redovima Denvera Jusuf Nurkić ubacio je dva poena i dodao šest skokova.

Drugi srpski košarkaš u NBA Boban Marjanović je u pobjedi njegovog San Antonija na gostovanju u Dallasu (116:90), za nešto manje od 17 minuta na terenu, upisao sedam poena, uz sedam skokova.

Spurse je do lake pobjede u gostima predvodio Kawhi Leonard s 23 poena.

Bogdanovićev učinak sezone

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović ostvario je najbolji učinak ove sezone, postigavši 23 poena za Brooklyn Netse u 128:119 domaćoj pobjedi svoje momčadi protiv Sacramento Kingsa.

Bogdanović je imao sjajnu šutersku večer, pogodio je čak sedam od devet pokušaja za “tricu” te je ubacio i jedini šut za dva, a za 27 minuta provedenih na parketu dodao je još četiri skoka i jednu asistenciju.

Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja je u 93:107 domaćem porazu Orlando Magica protiv Los Angeles Clippersa igrao 22 minute i ubacio devet poena uz pet skokova.

Crnogorac Nikola Vučević za Orlando je ubacio 13 poena i dodao devet skokova.

Rezultati: Brooklyn Nets – Sacramento Kings 128:119, Orlando Magic – Los Angeles Clippers 93:107, Dallas Maversck – San Antonio Spurs 90:116, Cleveland Cavaliers – Boston Celtics 103:104, New York Knicks – Memphis Grizzlies 85:91, Denver Nuggets – Chicago Bulls 115:110, Utah Jazz – Milwaukee Buckd 84:81, Atlanta Hawks – Indiana Pacers 102:96, Charlotte Hornets – Miami Heat 95:98, Washington Wizards  – Philadelphia 76ers 106:94.