NBA: Paul odveo Clipperse do nove pobjede

Chris Paul je utakmicu završio sa 19 pogodaka, kao i igrač sa klupe Matt Barnes (Getty Images)

Chris Paul prevodio je još jedan trijumf Los Angeles Clippersa sa 16 asistencija u pobjedi od 99:93 nad Dallas Mavericksima u srijedu.

I dok su obje ekipe u završnu fazu utakmice ulazili izjednačeni Paul je zabio ili asistirao za osam od ukupno deset koševa iz igre svoje ekipe u zadnjoj četvrtini i tako odveo Clipperse do 13. uzastopne pobjede na domaćem terenu, što je za njih rekord.

Los Angeles je gubio 82:83 devet minuta prije kraja , ali serija od 8:0, od čega dvije Paulove “trice”, dala mu je zamah koji mu je bio potreban za pobjedu.

Paul je utakmicu završio sa 19 poenha, kao i igrač sa klupe Matt Barnes. Blake Griffin je dodao 15 koševa, uz 13 skokova.

I dok Clippersi (28-8) drže vrh NBA s najboljim omjerom pobjeda i poraza, Mavericksima je ovo četvrti poraz zaredom (13-23).

Darren Collison je predvodio Dallas sa 22 poena, dok je Dirk Nowitzki dodao 15 koševa.

Spursi ispustili 16 poena

Tony Parker je postigao 24 koša, a Manu Ginobili 19 poena, ali su Spursi gotovo ispustili vodstvo od 16 koševa u zadnjoj četvrtini, kada je Earl Clark promašio “tricu” u zadnjoj sekundi i San Antonio je upisao pobjedu 108:105 nad LA Lakersima.

Lakers (15-20) su igrali drugu utakmicu zaredom bez ozlijeđenih Dwighta Howarda, Paua Gasola i Jordana Hilla.

To je pomoglo Clarku, koji je bio raspoložen i za Lakerse postigao 22 poena, uz 13 skokova.

“Izgubili smo pet utakmica zaredom, to dosta objašnjava. Igrali smo  teško i mislim da smo shvatili neke stvari. Earl Clark sjedi pored mene, razgovaram s njim i kaže mi kada je spreman igrati. Igrao je odlično protiv odlične ekipe i impresioniran sam”, kazao je nakon utakmice Kobe Bryant, koji je postigao 27 koševa.

Kod Spursa (28-10) je Tiago Splitter postigao 14 koševa, uz 14 skokova, a ekipa je imala 12 od 25 (48 posto) pogodaka iza linije “trica”.

San Antonio je vodio 101:85 6.15 minuta prije kraja, ali je onda nespretno gubio lopte i manje od tri minute kasnije Lakersi su smanjili razliku na pet koševa.

Rezultati utakmica odigranih u srijedu: Toronto Raptors Philadelphia 76ers 90:72, Charlotte Bobcats – Utah Jazz 112:102, Cleveland Cavaliers – Atlanta Hawks 99:83, Boston Celtics – Phoenix Suns 97:79, Chicago Bulls Milwaukee Bucks 96:104, New Orlans Hornets – Houston Rockets 88:79, San Antonio Spurs – LA Lakers 108:105, Oklahoma City – Minnesota Timberwolves 106:84, Denver Nuggets – Orlando Magic 108:105, LA Clippers – Dallas Mavericks 99:93, Golden State Warriors – Memphis Grizzlies 87:94.

Poredak – Istočna konferencija – Atlantic: NY Knicks 23-11, Brooklyn 20-15, Boston 18-17, Philadelphia 15-22, Toronto 13-22. Central: Indiana 21-14, Chicago 19-14, Milwaukee 18-16, Detroit 13-23, Cleveland 9-28. Jugoistok: Miami 23-10, Atlanta 20-14, Orlando 12-23, Charlotte 9-25, Washington 5-28.

Zapadna konferencija – Sjeverozapad: Oklahoma City 27-8, Denver 21-16, Portland 19-15, Utah 19-18, Minnesota 16-16. Pacific: LA Clippers 28-8, Golden State 22-12, LA Lakers 15-20, Sacramento 13-22, Phoenix 12-25. Jugozapad: San Antonio 28-10, Memphis 23-10, Houston 21-15, Dallas 13-23, New Orleans 10-25.