NBA: Paul predvodio Clipperse protiv Utaha

„Džezeri“ nisu imali odgovor na Blakea Griffina, koji je upisao 30 poena uz 11 skokova kod Clippersa (Reuters)

Košarkaši LA Clippersa u ponedjeljak navečer su ostvarili pobjedu od 105:104 nad Utah Jazzom zahvaljujući sjajnoj igri Chrisa Paula koji je zabljesnuo u posljednjoj četvrtini ove utakmice američke NBA lige.

Paul je bio „tih“ tri prve četvrtine, ali je u finalnoj dionici preuzeo odgovornost i odveo Clipperse do pobjede. Pogodio je koš kojim je doveo tim iz Los Angelesa u vodstvo od 101:99 33,9 sekundi prije kraja.

Paul je sjajno vodio napad u posljednjoj četvrtini za Clipperse koji su gubili 14 poena u prvom poluvremenu i 10 poena na početku zadnjeg dijela utakmice.

„Džezeri“ nisu imali odgovor na Blakea Griffina, koji je upisao 30 poena uz 11 skokova kod Clippersa. Jamal Crawford je dodao 20 poena, dok je Paul imao šest manje uz devet asistencija.

Bivši igrač Clippersa Mo Williams i Randy Foye su predvodili Utah, koji je vodio gotovo cijelu utakmicu, ali je ipak doživio prvi poraz na domaćem terenu ove sezone.

Williams je postigao 20 poena uz 12 asistencija, dok je Foye upisao 19.

Trijumf Hornetsa

Robin Lopez je sa 11 uzastopnih poena u trećoj četvrtini pomogao svojim New Orleans Hornetsima da ostvare trijumf (102:81) nad gostujućim Milwaukee Bucksima.

Lopez je ukupno na utakmici postigao 21 poen, a navedena serija ovog košarkaša pomogla je Hornetsima da zaostatak od dva poena pretvore u prednost od 71:60.

Ovo je tek druga pobjeda u posljednjih 11 utakmica za New Orleans (5-11), koji gradi mladu ekipu i igra bez najboljeg igrača Anthonyja Davisa koji je propustio osam utakmica zbog povrede gležnja.

Ryan Anderson je bio najefikasniji u redovima New Orleansa sa 22 poena.

Rezultati: Charlotte Bobcats – Portland Trail Blazers 112:118 (produžetak), Detroit Pistons – Cleveland Cavaliers 89:79, New Orleans Hornets – Milwaukee Bucks 102:81, Denver Nuggets – Toronto Raptors 113:110, Utah Jazz – Los Angeles Clippers 104:105, Golden State Warriors – Orlando 94:102.

Poredak: Istok, ATLANTIK: NY Knicks 12-4, Brooklyn 11-5, Philadelphia 10-7, Boston 9-8, Toronto 4-14, CENTRAL: Chicago 8-7, Milwaukee 8-8, Indiana 8-9, Detroit 6-13, Cleveland 4-14, JUGOISTOK: Miami 12-3, Atlanta 9-5, Charlotte 7-9, Orlando 7-10, Washington 1-13.

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 14-4, Denver 9-9, Utah 9-10, Minnesota 7-8, Portland 8-10, PACIFIK: LA Clippers 11-6, Golden State 10-7, LA Lakers 8-9, Phoenix 7-11, Sacramento 4-12, JUGOZAPAD: Memphis 12-3, San Antonio 14-4, Houston 8-8, Dallas 8-9, New Orleans 5-11.