NBA: Pelicansi od minus 17 do plus 15

Durant utakmicu završio s 30 koševa i 12 skokova, dok je Westbrook upisao 27 poena i 12 asistencija (AP)

New Orleans Pelicansi su u utorak navečer uspjeli nadoknaditi minus od 17 koševa s početka utakmice i pobijediti Minnesota Timberwolvese sa 114:99.

Do pobjede ih je odveo Anthony Davis, koji je ubacio 35 koševa, pa su Pelicansi, nakon dominantnog drugog poluvremena, upisali treću pobjedu u četiri utakmice.

Eric Gordon je postigao 11 koševa, od kojih dvije “trice”, prije nego što je napustio igru zbog slomljenog prsta u trećoj četvrtini.

Jrue Holiday je dodao 19 koševa, a Tyreke Evans 13 poena za Pelicanse.

‘Double-double’ Duranta i Westbrooka

Kod Minnesote najbolji su bili Andrew Wiggins sa 21 poenom, Karl-Anthony Towns sa 20 koševa i 13 skokova te Ricky Rubio sa 15 poena.

Reprezentativac Srbije Nemanja Bjelica odigrao je 17 minuta za Minnesotu te upisao četiri poena i četiri skoka.

Oklahoma City Thunder je sa 110:104 pobijedio Denver Nuggetse, a Kevin Durant i Russell Westbrook su upisali “double-double”.

Durant je utakmicu završio sa 30 koševa i 12 skokova, dok je Westbrook upisao 27 poena i 12 asistencija.

Enes Kanter je pomogao Durantu i Westbrooku sa 25 koševa, što mu je najbolji učinak ove sezone, i osam skokova.

Italijan Danilo Gallinari je ubacio 27 koševa, od kojih samo sedam u drugom poluvremenu, za Nuggetse, a Kenneth Faried je dodao 17 poena i 15 skokova.

Košarkaš iz Srbije Nikola Jokić je za 19 minuta na parketu postigao šest poena i dodao tri skoka za Denver.

Indiana Pacersi su, iako su gotovo ispustili vodstvo od 20 koševa u drugom poluvremenu, slavili protiv Phoenix Sunsa sa 97:94.

Povreda Mirze Teletovića

Monta Ellis je ubacio 20 koševa, Paul George je dodao 19 poena, uz osam skokova.

Najefikasniji kod Sunsa bio je Devin Booker, koji je postigao 32 koša, najviše do sada u karijeri, a Brandon Knight je dodao 21 poen.

Reprezentativac BiH u dresu Sunsa Mirza Teletović se povrijedio (uganuće članka lijeve noge).

On je do povrede na parketu proveo nešto manje od 17 minuta te ubacio sedam poena i dodao četiri skoka.

Rezultati: Miami Heat – Milwaukee Bucks 79:91, New Orleans Pelicans – Minnesota Timberwolves 114:99, Denver Nuggets – Oklahoma City Thunder 104:110, Phoenix Suns – Indiana Pacers 94:97.

Poredak – Istočna konferencija – Atlantic: Toronto 26-15, Boston 22-20, New York Knicks 21-22, Brooklyn 11-31, Philadelphia 5-38. Central: Cleveland 28-11, Chicago 24-16, Indiana 23-19, Detroit 22-19, Milwaukee 19-25. Jugoistok: Atlanta 25-17, Miami 23-19, Orlando 20-20, Washington 19-21, Charlotte 19-22.

Zapadna konferencija – Sjeverozapad: Oklahoma City 31-12, Utah 18-23, Portland 19-25, Denver 16-26, Minnesota 13-30. Pacific: Golden State 38-4, Los Angeles Clippers 27-14, Sacramento 17-23, Phoenix 13-30, Los Angeles Lakers 9-34. Jugozapad: San Antonio 36-6, Memphis 24-19, Dallas 24-19, Houston 22-21, New Orleans 14-27.