NBA: Pobjede gostiju u Chicagu i Portlandu

Thunder savladao Bullse, dok su Clipersi bili bolji od Trail Blazersa.

Kevin Durant, Oklahoma City, Chicago, NBA, Košarka
Durant je za Oklahomu protiv Chicaga postigao 24 poena, od kojih 10 u posljednjoj četvrtini [Getty]

Gostujući timovi ubilježili su pobjede na obje utakmice američke NBA lige za košarkaše, odigrane u noći sa četvrtka na petak.

Oklahoma City Thunder, predvođen Kevinom Durantom, savladao je Bullse u Chicagu sa 97:91, a najbolji strijelac lige postigao je 24 poena, od kojih je 10 u posljednjoj četvrtini.

Oklahoma City je četvrtu dionicu meča riješila u svoju korist (31:19), anulirala prednost domaćih „Bikova“ od šest poena i došla do treće pobjede u posljednja četiri duela dva tima u Chicagu.

Durantu je mnogo pomogao i Serge Ibaka sa 21 poenom i devet skokova, dok je njihov suigrač Russell Westbrook imao 16 poena i 12 skokova.

Domaćina je predvodio Luol Deng sa 27 poena, sedam manje zabilježio je Richard Hamilton, kao i osam skokova, dok je Joakim Noah meč okončao sa devet poena, 13 skokova i šest asistencija.

Efikasni Crawford

U drugom meču večeri Jamal Crawford je upisao 25 poena, a njegovu Los Angeles Clippersi trijumf nad domaćim Portland Trail Blazersima (103:90).

Po četiri manje imali su Crawfordovi saigrači De'Andre Jordan i Chris Paul čiji je tim popravio svoj trenutni omjer pobjeda i poraza na 4-2 i to u prvoj utakmici sezone van Staples Centra.

Nicolas Batum je postigao 23 poena uz devet skokova za Portland koji je u drugom poluvremenu zaigrao bolje, smanjio zaostatak, ali nije uspio doći do preokreta.

Teme:

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.