NBA: Pobjede Lakersa i Sunsa u gostima

Netsi su u utorak upisali deseti uzastopni poraz od Lakersa (Reuters)

Los Angeles Lakersi, jedna od najtrofejnijih ekipa NBA lige, u utorak navečer su, iako su igrali bez Dwighta Howarda i Metta World Peacea, pobijedili Brooklyn Netse 92:83 na njihovom terenu, prenosi Hina.

Howard je ozlijedio rame, a World Peace je suspendiran jednu utakmicu nakon što je udario igrača Detroita u nedjelju, ali su Lakersi, ipak, u utorak preživjeli žestoku borbu za svoju treću uzastopnu pobjedu i šestu u sedam utakmica.

Međutim, pobjedu je zasjenila ozljeda Paua Gasola, koji je šepajući napustio teren skoro četiri minute prije kraja.

Kobe Bryant je postigao 21 poen, a Steve Nash je dodao 17 uz osam asistencija za Lakerse, koji su Netse “sredili” u zadnjim minutama utakmice.

Netsi su vodili 83:82 dvije i po minute prije kraja, ali su Lakersi postigli zadnjih deset poena s Nashom, koji je asistirao kod dva koša i pogodio četiri slobodna bacanja za pobjedu.

Brook Lopez je postigao 30 poena uz 11 skokova za Netse (28-20), kojima je ovo deseti uzastopni poraz od Lakersa.

Loši Netsi

Brooklyn je zadnji put pobijedio Los Angeles u novembru 2007, a u utorak navečer su imali šut iz igre od samo 34 posto.

Bryant, također, nije bio u svom najboljem izdanju, realiziravši samo devet pokušaja od ukupno 24, ali je u zadnjoj četvrtini zakucao između krila Netsa Geralda Wallacea i Krisa Humphriesa za vodstvo Lakersa od 82:80.

Earl Clark je, također, bio učinkovit kod Lakersa sa 14 poena i 12 skokova, dok je Gasol napustio igru nakon što je postigao 15 poena.

Deron Williams je “ubacio” 15 poena u porazu svoje ekipe.

Phoenix Sunsi su, također, ostvarili pobjedu u gostima. Savladali su u utorak sa 96:90 Memphis Grizzliese na njihovom terenu.

Phoenixov Goran Dragič nije bio raspoložen u prve tri četvrtine, pogodivši samo jedan koš iz šest pokušaja.

Međutim, u zadnjoj četvrtini se probudio i postigao 15 poena, a njegovo polaganje minutu i po prije kraja izjednačilo je Sunse na 88:88 sa Grizlliesima.

Grizzliesi su odigrali dva potpuno različita poluvremena. U prvom poluvremenu su imali šut iz igre 53,5 posto i u svlačionicu su otišli s prednošću od 52:50, no u drugom poluvremenu su pali na samo 33,3 posto (13 od 39).

Sigurni Dragič

Nakon što su vodili veći dio utakmice, Sunsi su u zadnjoj četvrtini gubili 77:72. Nakon dva slobodna bacanja Jermainea O'Neala, Dragič je pogodio koš i na njemu je napravljen prekršaj. Poslije toga je napravio istu stvar i odveo Sunse u vodstvo od 80:79.

Rezultati: Denver Nuggets – Milwaukee Bucks 112:104, Memphis Grizzlies – Phoenix Suns 90:96, Houston Rockets – Golden State Warriors 140:109, Brooklyn Nets – Los Angeles Lakers 83:92, Indiana Pacers – Atlanta Hawks 114:103.

Poredak: Istok,  ATLANTIK: NY Knicks 31:15, Brooklyn 28:20, Boston 24:23, Philadelphia 21:26, Toronto 17:31. CENTRAL: Indiana 30:19, Chicago 29:19, Milwaukee 25:22, Detroit 18:31, Cleveland 14:34. JUGOISTOK: Miami 31:14, Atlanta 26:21, Orlando 14:34, Washington 12:35, Charlotte 11:36.

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 36:12, Denver 31:18, Utah 27:22, Portland 25:23, Minnesota 18:27. PACIFIK: LA Clippers 34:16, Golden State 30:18, LA Lakers 23:26, Phoenix 17:32, Sacramento 17:33. JUGOZAPAD: San Antonio 38:11, Memphis 30:17, Houston 27:23, Dallas 20:28, New Orleans 15:33.