NBA: Porazi ekipa iz Los Angelesa

Stephen Curry je bio najbolji igrač Warriorsa u pobjedi nad Los Angeles Clippersima (Getty Images)

Iako su igrali bez vodećeg strijelca Luola Denga, Chicago Bullsi su u ponedjeljak uspjeli rutinski svladati Los Angeles Lakerse 95:83 na svom parketu, prenosi Hina.

Kirk Hinrich se istaknuo postigavši 22 poena uz osam asistencija i sedam skokova, dok su Bullsi nadigrali Los Angeles u zadnjoj četvrtini i nanijeli im deveti poraz u 11 utakmica.

“Osjećam da je vrijeme da se vratim. Bio sam u ritmu i samo sam se prepustio”, kazao je novinarima nakon utakmice Hinrich.

Kod Los Angelesa Kobe Bryant je postigao samo 16 poena sa realizacijom sedam pogodaka iz 22 pokušaja. Lakersi su imali šut iz igre 39 posto.

Dwight Howard, također, nije bio raspoložen pa je u 30 minuta zabilježio osam poena uz devet skokova. Pau Gasol je postigao 15 poena uz 12 skokova.

Lakersi su pokušavali izjednačiti veći dio utakmice da bi nešto više od sedam minuta prije kraja došli na 75:75, ali onda je Chicago napravio seriju od 8-0, nakon čega su uslijedile trice Marca Belinellija kojima je zaključena pobjeda.

Belinelli, koji je u igru ušao s klupe, postigao je 15 poena, dok je Joakim Noah “ubacio” šest poena, ali je upisao 13 skokova uz šest blokova.

Poraz Clippersa

Još je jedna ekipa iz Los Angelesa u ponedjeljak upisala poraz. Los Angeles Clippersi poraženi su od Golden State Warriorsa 106:99.

Stephen Curry je postigao 16 od ukupno 28 poena u zadnjoj četvrtini predvodeći Golden State, koji je nadoknadio razliku od sedam poena u tom zadnjem dijelu utakmice za pobjedu.

Warriorsi su nadigrali Clipperse 33-19 u zadnjoj četvrtini i sada imaju omjer pobjeda i poraza 3-1 protiv Los Angelesa, koji je u utakmicu ušao izjednačen s Oklahoma Cityjem u najboljem omjeru pobjeda i poraza u NBA.

Ovo je ujedno i treća pobjeda Golden Statea u četiri utakmice protiv Clippersa ove sezone i Warriorsi su jedina ekipa koja je uspjela pobijediti Los Angeles više od jednom ove sezone.

Jarrett Jack je ostvario u ponedjeljak svoj treći uzastopni double-double, prvi put u osam godina u NBA, upisavši 18 poena, 10 asistencija i šest skokova.

Kod Clippersa Blake Griffin je postigao 26 koševa uz 13 skokova i osam asistencija.

U zadnjoj četvrtini Clippersi su primili brzih 11 poena koji su potaknuli povratak u igru Golden Statea, a Curry je postigao tricu minutu i po prije kraja utakmice za vodstvo Warriorsa od 99:95 koje je ostalo do kraja.

Rezultati: Chicago Bulls – Los Angeles Lakers 95:83, Portland Trail Blazers – Washington Wizards 95:98, Philadelphia 76'ers – San Antonio Spurs 85:90, New York Knicks – Brooklyn Nets 85:88, Charlotte Bobcats – Houston Rockets 94:100, Atlanta Hawks – Minnesota Timberwolves 104:96, Golden State Warriors – Los Angeles Clippers 106:99, Memphis Grizzlies – Indiana Pacers 81:82, New Orleans Honets – Sacramento Kings 114:105.

Poredak: Istok, ATLANTIK: NY Knicks 25-14, Brooklyn 25-16, Boston 20-20, Philadelphia 17-24, Toronto 15-26. CENTRAL: Indiana 26-16, Chicago 24-16, Milwaukee 21-18, Detroit 15-25, Cleveland 10-32. JUGOISTOK: Miami 26-12, Atlanta 23-18, Orlando 14-26, Charlotte 10-31, Washington 9-30.

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 32-9, Denver 25-18, Utah 22-19, Portland 20-21, Minnesota 17-21. PACIFIK: LA Clippers 32-10, Golden State 25-15, LA Lakers 17-24, Sacramento 16-26, Phoenix 13-28. JUGOZAPAD: San Antonio 33-11, Memphis 26-14, Houston 22-21, Dallas 18-24, New Orleans 14-27.