NBA: Rekordni koševi Kevina Duranta

Durant /lijevo/ je pogodio 21 koš od 21 s linije slobodnih bacanja (Reuters)

Kevin Durant je zabio čak 52 koša, najviše u svojoj karijeri, u pobjedi vodećih u NBA Oklahoma City Thundera od 117:114 nakon produžetka nad Dallas Mavericksima.

Durant je pogodio 21 koš od 21 s linije slobodnih bacanja, a Russell Westbrook je sa 31 pogotkom pridonio pobjedi Thundera (32-8) kojem je ovo šesta uzastopna pobjeda. Serge Ibaka je postigao 11 pogodaka uz 14 skokova.

“Znao sam da dostižem karijerni rekord, ali sam se samo pokušavao fokusirati na igru i na to da momčad odvedem do pobjede”, kazao je nakon utakmice Durant.

Povjerenje suigrača

“Kada smo ušli u zadnju četvrtinu promašio sam osam šuteva zaredom, a suigrači su mi govorili da i dalje budem agresivan i imali su povjerenja u mene cijelo vrijeme”.

Durantovi promašaji u zadnjoj četvrtini omogućili su Dallasu (17-24) da nadoknadi razliku od devet koševa, zahvaljujući seriji od 20-8, i da utakmicu odvede u produžetak kada je O.J. Majo pogodio tricu 2.3 sekunde prije kraja.

Međutim, Durant je opet pronašao svoju formu i u produžetku zabio devet od 12 Thunderovih koševa za pobjedu Oklahome nakon što je Mike James promašio tricu za Dallas.

Vince Carter je zabio 29 koševa za Dallas kojem je prekinut niz od četiri pobjede, dok su Dirk Nowitzki i Mayo svaki zabili po 18 koševa, prenosi Hina.

Jrue Holiday je izjednačio svoj najbolji učinak u karijeri sa 33 pogotka koja je zabio u pobjedi Philadelphia 76ers-a nad Toronto Raptorsima od 108:101 nakon produžetka.

Holiday je također upisao 14 asistencija, dok je Philadelphia nadoknadila razliku od 19 koševa u drugom poluvremenu.

Holiday je izjednačio 1.1 sekundu prije kraja regularnog dijela utakmice, a zatim u produžetku zabio svih 12 koševa za Sixerse.

Thaddeus Young je zabio 27 koševa uz 14 skokova, dok su Lavoy Allen i Spencer Hawes zabili svaki po 12 koševa za Sixerse (17-23).

Kod Toronta Terrence Ross, Alan Anderson i Ed Davis su svaki zabili 18 koševa. Raptorsi (14-26) sada imaju omjer pobjeda i poraza u gostima 4-17.

Rondo zabio 30 koševa

Davis je također upisao 10 skokova. Jose Calderon je postigao 13 pogodaka, a Kyle Lowry 11 uz 11 asistencija za Toronto.

U trećoj utakmici koja je odlučena produžetkom, Marco Belinelli je zabio koš tri sekunde prije kraja produžetka i Chicago Bullsi su upisali pobjedu od 100:99 nad Boston Celticsima na njihovom terenu.

Richard Hamilton je zabio 20 koševa za goste koji su vodili i deset koševa, ali su se onda morali boriti da nadoknade razliku u drugom dijelu utakmice i u produžetku.

Kod Bostona Rajon Rondo je zabio 30 koševa.