NBA: Spursi sve bliže drugom mjestu na Zapadu

Do devetog uzastopnog trijumfa San Antonio je jutros predvodio francuski reprezentativac Tony Parker sa 27 poena (Getty Images)

U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) San Antonio je noćas savladao Houston sa 110:98 i približio se željenom cilju, a to je druga pozicija pred play-off Zapadne konferencije.

Tri utakmice prije kraja ligaškog dijela prvenstva Spursi, aktuelni šampioni, imaju skor od 53 pobjede i 26 poraza, baš kao i Los Angeles Clippersi, a ispred njih su Houston Rockets i Memphis Grizzlies sa porom, ali i utakmicom manje (53-25), te neprikosnoveni Golden State Warriors, koji su već osigurali prvu startnu poziciju u doigravanju za prvaka sa trenutnim učinkom – 63 pobjede i 15 izgubljenih utakmica.

Do devetog uzastopnog trijumfa San Antonio je jutros predvodio francuski reprezentativac Tony Parker sa 27 poena. Uz njega, raspoloženi su bili još Kahwi Leonard sa 20, Boris Diao sa 15 i Emanuel Ginobili sa 13 poena.

Sa 22 poena Jason Terry je bio najefikasniji pojedinac „Raketa“, u čijim su redovima zapažene uloge imali još Trevor Ariza sa 19 i James Harden sa 16 poena.

Regionalni rezultat

Sinoć se u NBA igrao i svojevrsni crnogorski duel u Orlandu, gdje su domaći „Mađioničari“ upisali treću uzastopnu pobjedu. Orlando je sa 105:103 savladao Chicago Bullse. Nikola Vučević je za domaćina postigao 22 poena uz sedam skokova, dok je njegov imenjak Nikola Mirotić za „Bikove“ upisao 15 poena, dvije asistencije i dva skoka.

Hrvatski internacionalac Bojan Bogdanović zabilježio je 12 poena, tri skoka i tri asistencije u utakmici Brooklyna i gostujuće Atlante, u kojoj su poraženi (111:114).

Damjan Rudež je u dresu Indijane (pobjeda na gostovanju kod New Yorka 102:86) igrao četiri i po minute, ali je ostao bez košgeterskog učinka, kao i bh. košarkaš Jusuf Nurkić (Denver savladao LA Lakers 119:101), koji je igrao nešto više od osam minuta.

Rezultati: Detroit Pistons – Boston Celtics 103:113, Charlotte Hornets – Toronto Raptors 74:92, Orlando Magic – Chicago Bulls 105:103, Philadelphia 76ers – Washington Wizards 90:119, Brooklyn Nets – Atlanta Hawks 111:114, New York Knicks – Indiana Pacers 86:102, Memphis Grizzlies – New Orleans Pelicans 110:74, Milwaukee Bucks – Cleveland Cavaliers 99:104, San Antonio Spurs – Houston Rockets 110:98, Denver Nuggets – LA Lakers 119:101, Utah Jazz – Sacramento Kings 103:91, Dallas Mavericks – Phoenix Suns 107:104, Portland Trail Blazers – Minnesota Timberwolves 116:91.