NBA: Teletović igrač utakmice protiv Toronta

Duel DeRozana (Toronto) i Teletovića (Brooklyn): Netsi nadigrali Raptorse sa 113:106 (Getty Images)

Košarkaši Los Angeles Lakersa napokon počinju djelovati kao prava ekipa. U duelu američke NBA lige protiv Milwaukee Bucksa pobijedili su 104:88, spojivši dvije pobjede nakon šest uzastopnih poraza.

„Jezeraše“, koji su trenutno tek na 11. mjestu Zapada i izvan pozicija koje vode u doigravanje, predvodili su Dwight Howard i Kobe Bryant, postigavši ukupno 62 poena, svaki po 31. Howard je dodao i 16 skokova, a Bryant šest asistencija.

Ovo je bila tek druga utakmica ove sezone u kojoj su njih dvojica imali više od 30 poena.

Metta World Peace je upisao 12 poena i šest skokova, a Antawn Jamison 10 poena i osam skokova.

Kod gostiju su najefikasniji bili Monta Ellis sa 17, te Slovenac Beno Udrih sa 14 poena.

Pobjedu je ostvario i drugi tim iz LA-a, Clippersi koji su bez glavnog organizatora, Chrisa Paula, slavili u Houstonu 117:109. Bila je to 30. pobjeda ove sezone za vodeću momčad divizije Pacifik i drugu u Zapadnoj konferenciji.

Najraspoloženiji je bio rezervista Jamal Crawford, ubacivši 30 poena za 29 minuta provedenih na parketu Toyota Centra. Blake Griffin i Eric Bledsoe su dodali po 19 poena.

U redovima „Raketa“, koje su upisale četvrti uzastopni poraz, najefikasniji su bili James Harden sa 23 i Chandler Parsons sa 17 poena.

Trijumf Brooklyna

Brooklyn Netsi su pobjedom nad Toronto Raptorsima (113:106) upisali sedmu uzastopnu, a devetu pobjedu u posljednjih 10 mečeva.

Prvo ime pobjedničkog tima bio je Brook Lopez sa 22 poena i devet skokova, a jedan manje poen imali su Joe Johnson i Deron Williams. Dobre nastupe imali su igrači sa klupe, pa je Andray Blatche upisao 14 poena, a Mirza Teletović je sa 10 poena, četiri skoka, tri asistencije i po jednom blokadom i ukradenom loptom, proglašen igračem utakmice.

Reprezentativac BiH je postigao ključne koševe za tri poena u posljednje dvije minute druge četvrtine, a u nastavku je, kako piše New York Times, “dao napadu Netsa neophodnu iskru” za preokret.

“Nisam bio spreman na prilagođavanje, drugačije uloge u odbrani, drugačije u napadu. Treba mjesec dana ili dva da se čovjek navikne na sistem igre”, kazao je Teletović nakon utakmice na komentar kako je u Evropi bio kapiten tima, a u Brooklynu je rezerva.

Kanađane je predvodio Kyle Lowry sa 21 poenom.

Rezultati: LA Lakers – Milwaukee Bucks 104:88, Philadelphia 76ers – New Orleans Hornets 99:111, Charlotte Bobcats – Indiana Pacers 76:103, Brooklyn Nets – Toronto Raptors 113:106, Houston Rockets – LA Clippers 109:117, Denver Nuggets – Portland Trail Blazers 115:111 (produžetak).

Poredak: Istok, ATLANTIK: NY Knicks 24-13, Brooklyn 23-15, Boston 20-17, Philadelphia 16-23, Toronto 14-24, CENTRAL: Indiana 24-15, Chicago 21-15, Milwaukee 19-18, Detroit 14-24, Cleveland 9-31, JUGOISTOK: Miami 24-12, Atlanta 21-16, Orlando 13-24, Charlotte 9-29, Washington 7-28.

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 30-8, Denver 24-16, Portland 20-18, Utah 21-19, Minnesota 16-19, PACIFIK: LA Clippers 30-9, Golden State 23-13, LA Lakers 17-21, Sacramento 14-24, Phoenix 13-27, JUGOZAPAD: San Antonio 29-11, Memphis 24-12, Houston 21-18, Dallas 16-23, New Orleans 12-26.