NBA: Tuča igrača Bostona i Brooklyna

Tuča je izbila nakon grubog prekršaja Chrisa Humphriesa na Kevinu Garnettu (Getty Images)

U utakmici NBA košarkaške lige između Boston Celticsa i Brooklyn Netsa odigrane u srijedu navečer došlo je do tuče između igrača oba tima.

Žestoki prekršaj Chrisa Humphriesa na Kevinu Garnettu nije ostao bez reakcije, pa se prvi igrač u blizini, Rajon Rondo, ubacio u razračunavanje.

Rondo i Humphries su se prvi sukobili na utakmici Bostona i Brooklyna (83:95), nakon čega se napravilo pravo klupko igrača i krenulo je naguravanje.

Nakon naguravanja, povlačenja i ponekog niskog udarca uslijedila je reakcija sudija, koji su isključili Ronda, Humphriesa i Wallacea.

Dogodilo se to krajem druge četvrtine, kada su gosti već imali petnaestak poena razlike.

Isključenja na kraju nisu utjecala na konačni rezultat, već su Netsi održali prednost, uz 18 poena i šest skokova Joea Johnsona.

Isključenje koje je zaradio Rondo onemogućilo je njegov nastavak potjere na Magica Johnsona, legendarnog igrača LA Lakersa, koji je 1983. godine ostvario niz od 46 utakmica sa 10 asistencija ili više. Rondo je ovom prilikom stao na 37 utakmica sa 10 asista.

Pozdrav Hardenu

Kevin Durant je pozdravio bivšeg saigrača Jamesa Hardena sa 37 poena, dok je njegov Oklahoma City Thunder “razbio” u srijedu navečer Houston Rockets 120:98 i tako pokvario njegov povratak u Chesapeake Energy Arenu.

Harden se vratio u Oklahoma City prvi put od kako je prešao u Houston prije početka sezone, ali je za njega i za Rocketse (7-8) to bila noć koju treba što prije zaboraviti, prenosi Hina.

Vođeni Durantom, koji je bio raspoložen za šut, Thunder (12-4) je dao naslutiti kraj utakmice već u drugoj četvrtini, kada su poveli sa 18 poena razlike.

“Stvarno sam htio dobiti ovu utakmicu”, izjavio je Durant.

Serge Ibaka je pomogao Durantu sa 23 poena i devet skokova, a Oklahoma City je ostvarila drugu zaredom uvjerljivu pobjedu, nakon što je u ponedjeljak “uništila” Charlotte 114:69.

Harden, najbolji šesti igrač prošle sezone, postigao je samo 17 poena. Najefikasniji je bio Patrick Patterson sa 27 poena.

Rocketsi su zaostajali samo dva poena nakon prve četvrtine, ali je Oklahoma City otvorio drugu četvrtini serijom 9:0.

Kevin Martin, koji je došao u Thunder iz Houston, u sklopu razmjene za Hardena, utakmicu je završio sa 17 poena.

Niz Spursa

San Antonio Spursi su u srijedu navečer došli do pete pobjede zaredom i to nad Orlando Magicom, kojeg su svladali 110:89. Manu Ginobili, koji je u igru ušao sa klupe, postigao je 20 poena, najviše za San Antonio.

Ginobili je pogodio tri “trice” zaredom i tako je doveo Spurse u vodstvo pred kraj prve četvrtine, dok je Tim Duncan, sa 15 poena i pet blokada, pogodio “tricu” na samom kraju poluvremena i tako povećao vodstvo San Antonia na 14 poena.

Arron Afflalo je predvodio Magic sa 16 poena, ali Orlandovi igrači nisu ni u jednom trenutku zaprijetili San Antoniu u drugom poluvremenu.

Spursi su sada povećali svoj omjer pobjeda i poraza na 10-1.

Rezultati: Detroit Pistons – Phoenix Suns 117:77, Milwaukee Bucks – New York Knicks 88:102, Orlando Magic – San Antonio Spurs 89:110, Washington Wizards – Portland Trail Blazers 84:82, Boston Celtics – Brooklyn Nets 83:95, Atlanta Hawks – Charlotte Bobcats 94:91, Chicago Bulls – Dallas Mavericks 101:78, Memphis Grizzlies – Toronto Raptors 103:82, New Orleans Hornets – Utah Jazz 84:96, Oklahoma City Thunder – Houston Rockets 120:98, Los Angeles Clippers – Minnesota Timberwolves 101:95.

Poredak: Istok, ATLANTIK: Brooklyn 10-4, NY Knicks 10-4, Philadelphia 9-6, Boston 8-7, Toronto 3-13. CENTRAL: Milwaukee 7-6, Chicago 7-7, Indiana 7-8, Detroit 5-11, Cleveland 3-12. JUGOISTOK: Miami 10-3, Atlanta 9-4, Charlotte 7-7, Orlando 5-9, Washington 1-12.

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 12-4, Utah 9-7, Denver 8-7, Minnesota 6-8, Portland 6-9. PACIFIK:  LA Clippers 9-6, Golden State 8-6, LA Lakers 7-8, Phoenix 7-9, Sacramento 4-10. JUGOISTOK: Memphis 11-2, San Antonio 13-3, Houston 7-8, Dallas 7-9, New Orleans 4-10.