NBA: Utah do pobjede nakon tri produžetka

Russell Westbrook je ubilježio 33 poena uz 10 skokova na svoj 24. rođendan (AP)

Dva koša Ala Jeffersona za izjednačenje održali su Utah Jazz u igri dok Paul Millsap nije pomogao Utahu da nakon tri produžetka dođe do pobjede od 140:133 nad Toronto Raptorsima u ponedjeljak navečer.

Jazz (4-4) je imao težak posao na putu do prve pobjede u gostima ove sezone, predvođen Millsapom i njegova 34 koša, te Jeffersonom – 24 koša uz 17 skokova.

Nakon što je gubio 11 koševa u zadnjoj četvrtini, Utah se fokusirao i najprije izjednačio na 104:104 zahvaljujući nevjerovatnoj “trici” Jeffersona dvije sekunde prije kraja regularnog dijela utakmice.

Jefferson je izjednačio i na kraju prvog produžetka, 19 sekundi prije kraja, a na kraju tog produžetka je Torontov John Lucas spasio domaću ekipu od poraza, također, “tricom”.

Gosti su se konačno digli u trećem produžetku serijom 9:1, koji je obilježila “trica” Millsapa i koji je u tom dijelu igre zabio sedam koševa.

Četvrti poraz Toronta

DeMar DeRozan je bio najefikasniji kod Toronta sa 37 koševa, dok je Jose Calderon dodao 20 poena uz 17 asistencija, ali ni to nije uspjelo spriječiti Raptorse (1-6) da dožive četvrti uzastopni poraz.

Utahov Mo Williams se vratio nakon jedne utakmice pauze zbog ozljede kuka sa solidnim učinkom od 17 koševa i 14 asistencija.

U drugoj utakmici NBA večeri Russell Westbrook je ubilježio 33 poena uz 10 skokova na svoj 24. rođendan, od čega 14 poena u zadnjoj četvrtini, za pobjedu Oklahoma City Thundera nad Detroit Pistonsima od 92:90.

Thunder je uspio izbrisati razliku od 13 koševa u drugom poluvremenu. Kevin Durant je dodao 26 koševa, dok je kod Pistonsa Rodney Stuckey bio najefikasniji sa 19 poena.

Pistonsi sada imaju najgori početak sezone u historiji, s osam poraza i bez ijedne pobjede.

Gubeći 62:73 nakon tri četvrtine, Thunder se vratio u igru serijom 17:2. Westbrook je zabio 10 od tih 17 koševa. Pistonsi su zadržani na dva koša u prvih 6,53 minuta zadnje četvrtine.

Thunder je imao šut od samo 37 posto iz igre, ali su njegovi igrači bili na liniji slobodnog bacanja 42 puta, realiziravši čak 37 pogodaka.

U zadnjoj četvrtini Thunder je imao savršeni učinak od 18 od 18, nadigravši Pistonse 30-17.

Rezultati utakmica odigranih u ponedjeljak: Dallas Mavericks – Minnesota Timberwolves 82:90, Detroit Pistons – Oklahoma City Thunder 90:92, Portland Trail Blazers – Atlanta Hawks 87:95, Phoenix Suns – Denver Nuggets 110:100, Chicago Bulls – Boston Celtics 95:101, Houston Rockets – Miami Heat 110:113, Philadelphia 76ers – Milwaukee Bucks 96:105, Toronto Raptors – Utah Jazz 133:140 (produžeci).