NBA: Uvjerljiva Indiana, težak poraz Brooklyna

U više od 20 utakmica, koliko je ekipama ostalo do kraja regularnog dijela sezone, svašta se još može dogoditi (AP)

Košarkaši Indiane svladali su u srijedu navečr na svom parketu New York sa 105:82, dok su njihovi konkurenti za mjesto u doigravanju Brooklyn Netsi uvjerljivo poraženi na domaćem terenu od Charlottea sa 91:115 u okviru NBA lige.

Indiana je odigrala najefikasnije poluvrijeme u ovoj sezoni i već nakon prve 24 minute vodila sa 65:41 protiv očajnih Knicksa.

Lauvergne i Peković po šest poena

U duelu nekadašnjih centara beogradskog Partizana Nikole Pekovića (Minnesota) i Joffreyja Lauvergnea (Denver) slavio je Francuz sa 100:85, a obojica su upisali po šest poena.
Crnogorac Nikola Vučević je u porazu Orlanda od Phoenixa 100:105 postigao 18 poena.

Takva prednost i odnos snaga na terenu omogućio je treneru Pacersa Franku Vogelu da raspodijeli minutažu među igračima, pa je profitirao i hrvatski reprezentativac Damjan Rudež, koji je u igri proveo cijelu posljednju četvrtinu te za gotovo 18 minuta na parketu ubacio šest poena (“trice” 2-3), uz dva skoka.

Domaće strijelce predvodio je sa 21 poenom George Hill, koji je podijelio i šest asitencija.

Rodney Stuckey je ubacio 17 koševa, a C. J. Miles 16 poena.

Vogel je na ovoj utakmici odmarao prvog centra Roya Hibberta, pa je u početnoj petorci bio francuski reprezentativac Ian Mahinmi (šest koševa, osam skokova).

Bogdanović 11 koševa

Kod gostiju je najbolji bio Italijan Andrea Bargnani s 25 poena.

Bojan Bogdanović je sa 11 koševa i pet skokova bio jedan od najboljih igrača Netsa u duelu s Charlotte Hornetsima, ali to je bila večer koju će hrvatski reprezentativac željeti što prije zaboraviti.

Domaći poraz 91:115 možda će se pokazati vrlo skupim u neizvjesnoj utrci za doigravanje na Istoku, u kojoj Charlotte (26-33) sad drži sedmo mjesto s istim učinkom kakav ima i osmoplasirani Miami (26-33), dok Indiana (26-34) na devetom mjestu ima poraz više, a deseti Brooklyn (25-34) i pobjedu manje.

U konkurenciji za doigravanje još su dva kluba: Boston (24-35) i Detroit (23-37).

U više od 20 utakmica, koliko im je ostalo do kraja regularnog dijela sezone, svašta se još može dogoditi.

Netsi su protiv Hornetsa pogodili samo tri “trice” iz 16 pokušaja (18,8 posto) i imali su 11 skokova manje od suparnika.

Osim Bogdanovića, samo su još Deron Williams (12 koševa) i Mason Plumlee (11 poena) imali dvoznamenkasti učinak.

LeBron opet sjajan

Goste su s 19 koševa predvodili Al Jefferson i Gerald Henderson, Marvin Williams je ubacio 18 poena, a Mo Williams završio je duel sa 14 poena i 14 asistencija.

Važnu gostujuću pobjedu u borbi za drugo mjesto na Istoku ostvario je Cleveland u Torontu (120:112).

LeBron James je ubacio 29 koševa i dodao 14 asistencija, Kevin Love je postigao 22 poena uz 10 skokova, Kyrie Irving se zaustavio na 26 koševa i osam asistencija, a kad se pridodaju J. R. Smith (15 koševa) i James Jones (14 poena), onda Cavsi ne mogu izgubiti.

Imali su i Raptorsi raspoložen trojac u Louu Williamsu (26 koševa), Jonasu Valančiunasu (26 poena, 11 skokova) i DeMaru DeRozanu (25 koševa), ali to nije bilo dovoljno za 39. pobjedu Toronta (38-23) u sezoni.

Do nje je stigao Cleveland (39-24) i sada ima samo jedan poraz više od drugoplasiranog Chicaga (38-23).

Prvaci San Antonio Spursi lako su se obračunali sa Sacramento Kingsima, savladavši ih sa 112:85 za treću uzastopnu pobjedu.

Najbolji kod Spursa bili su Kawhi Leonard (21) i Tony Parker (19), dok je DeMarcus Cousins (14) bio prvo ime Kingsa.

Gasol sa sirenom

U derbiju Jugozapada Memphis Grizzliesi stigli su do 102:100 pobjede na gostovanju kod Houston Rocketsa, košem Marca Gasola u posljednjoj sekundi utakmice.

No, prije nego što će Gasol pogoditi šut iz pada preko ruke Terrencea Jonesa, veliki propust učinile su sudije na drugom kraju parketa.

James Harden krenuo je šest sekundi prije isteka vremena u karakterističan prodor pod suparnički obruč, Zach Randolph ga je zaustavio očiglednim prekršajem (udario ga je po ruci), ali sudije ništa nisu svirale te su Grizzliesi osvojili loptu i priliku za pobjedu.

Gasol je duel  završio sa 21 poenom, Mike Conley je dodao 19 poena za pobjednike, dok su Jones (21 poen, devet skokova) i Harden (18 poena, 13 asistencija) bili najbolji kod Rocketsa.

Vodeći sastav Zapada Golden State Warriorsi na svom su terenu svladali Milwaukee Buckse sa 102:93, zahvaljujući odličnom šutu Stephena Curryja (19 poena, 11 asistencija) u posljednjoj četvrtini, u kojoj je ubacio tri “trice”.

Najefikasniji  kod Warriorsa bio je Draymond Green (23 poena, 12 skokova), dok su kod Bucksa, koji su izgubili šest od posljednjih sedam utakmica, najefikasniji bili Michael Carter-Williams i Jonas Antetokounmpo sa po 16 poena.

Portland Trail Blazersi ostvarili su veliki preokret u završnici te kao gosti svladali Los Angeles Clipperse sa 98:93 nakon produžetka.

Batumova simultanka u LA-u

Domaći su manje od tri minute prije kraja četvrte četvrtine imali 10 koševa razlike (85:75), ali su gosti, zahvaljujući izvrsnom Nicolasu Batumu, serijom 12:2 uspjeli izboriti produžetak, a u dodatnih pet minuta i pobjedu.

Batum je pogodio “tricu” kojom je izjednačio na 87:87 25 sekundi prije kraja četvrte četvrtine, da bi u produžetku učestvovao u svih 11 koševa Blazersa – postigao je pet poena (dva slobodna bacanja i “trica”) te još tri puta asistirao za ostalih šest koševa.

Batum je susret završio sa 20 poena i osam asistencija, dok je najefikasniji kod pobjednika bio LaMarcus Aldridge sa 29 koševa.

Kod Clippersa odličan je bio Chris Paul (36 poena, 12 asistencija), a dobro ga je pratio J.J. Redick sa 26 koševa.

Sjajnu utakmicu odigrao je Russell Westbrook, koji je u 123:118 pobjedi Oklahoma City Thundera protiv Philadelphia 76-ersa ubacio čak 49 koševa, što mu je učinak karijere, uz 16 skokova, također učinak karijere, te 10 asistencija.

Westbrooku je do tog učinka stigao nakon što je, zbog lakše operacije na licu, propustio posljednji duel svoje ekipe protiv Los Angeles Lakersa, a ovime je stigao do četvrtog uzastopnog “triple-double” učinka.

Westbrooka je pratio Dion Waiters (20 poena, 10 skokova), dok su kod Sixersa najbolji bili Isaiah Canaan (31 poen) i Jason Richardson (29 poen).

Rezultati: Indiana Pacers – New York Knicks 105:82, Brooklyn Nets – Charlotte Hornets 91:115, Toronto Raports – Cleveland Cavaliers 112:120, Boston Celtics – Utah Jaz 85:84, Miami Heta – Los Angeles Lakers 100:94, Orlando Magic – Phoenix Suns 100:105, Oklahoma City Thunder – Philadelphia 76ers 123:118 (produžetak), San Antonio Spurs – Sacramento Kings 112:85, Minnesota Timberwolves – Denver Nuggets 85:100, Houston Rockets – Memphis Grizzlies 100:102.

Poredak – Istočna konferencija – Atlantic: Toronto 38-23, Brooklyn 25-34, Boston 24-35, Philadelphia 13-48, New York 12-48. Central: Chicago 38-23, Cleveland 39-24, Milwaukee 32-29, Indiana 26-34, Detroit 23-37. Jugoistok: Atlanta 48-12, Washington 34-27, Miami 27-33, Charlotte 26-33, Orlando 19-43.

Zapadna konferencija – Sjeverozapad: Portland 40-19, Oklahoma City 34-27, Utah 24-36, Denver 22-39, Minnesota 13-47. Pacific: Golden State 47-12, Los Angeles Clippers 40-22, Phoenix 32-30, Sacramento 21-38, Los Angeles Lakers 16-44. Jugozapad: Memphis 43-17, Houston 41-20, Dallas 40-22, San Antonio 37-23, New Orleans 33-28.