NBA: Warriorsi izborili ‘majstoricu’, 11 ‘trica’ Thompsona

Warriorse je do pobjede predvodio Klay Thompson sa 41 poena, od čega 18 u posljednjoj četvrtini (EPA)

Branitelji naslova Golden State Warriorsi u subotu navečer u gostima su svladali Oklahomu City Thunder sa 108:101, pa je omjer u pobjedama finala Zapadne konferencije poravnat na 3-3.

Tako će odluka o drugom finalistu NBA lige pasti u sedmoj utakmici, koja je na rasporedu u ponedjeljak navečer u Oaklandu.

Warriorse je do pobjede predvodio Klay Thompson sa 41 poenom, od čega je 18 koševa ubacio u posljednjoj četvrtini.

Pogodio je čak 11 šuteva za tri poena.

Oklahoma je gotovo stalno bila u vodstvu, a uoči posljednje četvrtine imala je prednost od osam poena.

U posljednje četiri minute utakmica je bila u “egalu”, da bi 1:35 minuta prije kraja Thompson pogodio “tricu” za vodstvo prvaka od 104:101.

Cleveland čeka protivnika

Mogli su domaćini ponovno sve okrenuti, ali je Russell Westbrook dva puta izgubio loptu, pa je Stephen Curry košem 14 sekundi prije zvuka sirene potvrdio pobjedu Golden Statea.

Curry je utakmicu završio s 29 poena, 10 skokova i devet asistencija.

U redovima Oklahome Kevin Durant je ubacio 29 poena, a Westbrook je upisao 28 poena, devet skokova i 11 dodavanja.

Veliko NBA finale već su izborili košarkaši Cleveland Cavaliersa, koji su eliminirali Toronto Raportse u finalu Istočne konferencije.