NHL: Najbolji start Boston Bruinsa od 1970.

Meč u San Joseu obilovao preokretima, ali su domaće "Ajkule" na kraju slavile (Getty Images)

Hokejaši Boston Bruinsa pobijedili su na svom ledu aktuelne viceprvake sjevernoameričke NHL lige, New Jersey Devilse 2:1 nakon izvođenja kaznenih udaraca, ostvarivši petu pobjedu u prvih šest utakmica sezone, što je njihov najbolji start u posljednje 43 godine.

Posljednji put su Bruinsi upisali pet trijumfa u prvih šest utakmica 1970. godine, a protiv „Đavola“ su dugo bili na rubu poraza, ali su uspjeli okrenuti rezultat.

Gosti su poveli golom Davida Clarksona u 29. minuti, da bi Boston izjednačio četiri minute prije kraja utakmice golom Nathana Hortona. U produžetku nije bilo golova, pa je pobjednik dobijen nakon kaznenih udaraca. Presudio je pogodak Brada Marchanda u šestoj seriji.

Drama u San Joseu

Dramatično je bilo i u San Joseu, gdje su domaći Sharksi, također nakon kaznenih udaraca, pobijedili Anaheim 3:2, izjednačivši se na vrhu Zapadne konferencije sa Chicagom sa po šest pobjeda. Oba sastava ujedno imaju i najbolji skor u cijeloj ligi.

Anaheim je poveo golom Joea Pavelskog u desetoj minuti, domaćin je okrenuo rezultat golovima Francoisa Beauchemina (29) i Matta Beleskeyja (30), no Ducksi su tri minute prije kraja izjednačili preko Logana Couturea.

Prilikom izvođenja kaznenih udaraca, pobjedu domaćinu je donio pogodak Michala Handzusa, koji je otvorio „shootout“, a nakon njega više nitko nije zatresao mrežu.

Rezultati: Detroit – Dallas 4:1, Boston – New Jersey 2:1 (kazneni udarci), Buffalo – Toronto 3:4 (produžetak), NY Rangers – Philadelphia 2:1, Montreal – Winnipeg 4:3, Ottawa – Washington 3:2, Pittsburgh – NY Islanders 1:4, Tampa Bay – Florida 5:2, Minnesota – Columbus 3:2, San Jose – Anaheim 3:2 (kazneni udarci).