OI: Muški kajakaški četverac u finalu

Kajakaši će se boriti za medalje u subotu (EPA)

Muški četverac Srbije u kajaku plasirao se u A finale i borit će se za medalje u disciplini K4 na 1.000 metara na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, dok su ženski četverac i kajakaš Marko Novaković ostali bez finala.

Četvorosjed Srbije u sastavu Marko Tomićević, Milenko Zorić, Dejan Pajić i Vladimir Torubarov zauzeo je treću poziciju u polufinalu, s vremenom 2:59.636, iza posada Portugala i Australije.

Plasman u A finale osigurale su po tri najbolje posade iz dvije polufinalne trke.

Finalna trka u ovoj disciplini na programu je sutra od 15:12.

B finale

Ženski četvorosjed u sastavu Olivera Moldovan, Nikolina Moldovan, Milica Starović i Dalma Benedek-Ružičić zauzeo je peto mjesto u svojoj polufinalnoj trci u disciplini K4 na 500 metara, pa će veslati u B finalu.

Mjesto u borbi za medalje osigurale su po tri najbolje posade iz dvije polufinalne trke.

Ženski četverac sutra vesla u B finalu od 14:40, za plasman od sedme do 12. pozicije.

Reprezentativac Srbije u kajaku Marko Novaković, koji se takmičio u jednosjedu u disciplini K1 na 200 metara, završio je na petoj poziciji.

On je dugo bio na trećem mjestu u trci, ali je u finišu posustao i za tri hiljaditinke završio peti.

Novaković je ostvario vrijeme od 34.778, a mjesto u finalu iz njegove grupe osigurale su posade Velike Britanije, Njemačke, Španije i Kanade.