Partizan nije uspio ući u grupnu fazu Lige prvaka

Nogometaši prvaka Srbije Partizana su u srijedu navečer pobijedili bjeloruski BATE Borisov sa 2:1 (0:1), ali se niosu uspjeli plasirati u grupnu fazu Lige evropskih prvaka.

Bate je u prvoj utakmici, prošle sedmice na svom terenu, pobijedio sa 1:0, pa u završnu fazu Lige prvaka ide zbog postignutog gola u gostima.

Bjeloruski tim je poveo u 25. minuti golom Igora Staševiča, izjednačio je Nemanja Petrović u 74. minuti, a pobjedonosni gol za Partizan je piostigao Ivan Šaponjić u 93. minuti.

No, vremena za treći gol i plasman u završnicu Lige prvaka više nije bilo.

U grupnu fazu lige prvaka u srijedu navečer, osim BATE Borisova, plasirali su se još kazahtanska Astana (strijelac vodećeg gola bio je bh. internacionalac Semir Štilić), engleski Manchester United (Wajne Rooney je postigao hat trick), njemački Bayer Leverkusen i ruski CSKA Moskva.

U utorak navečer su plasman u grupnu fazu Lige prvaka izborili zagrebački Dinamo (Hrvatska), Valencia (Španija), Malmo (Švedska), Šahtjor iz Donjecka (Ukrajina) i Maccabi Tel Aviv (Izrael).

Žrijeb za grupnu fazu lige prvaka bit će održan u petak.

U srijedu se sastaju (sve utakmice počinju u 20:45 sati):

APOEL Nicosia (Kipar) – Astana (Kazahstan) 1:1 (prvi meč 0:1)

Club Brugge (Belgija) – Manchester United (Engleska) 0:4 (1:3)

CSKA Moskva (Rusija) – Sporting (Portugal) 3:1 (1:2)

Bayer Leverkusen (Njemačka) – Lazio (Italija) 3:0 (0:1)

Partizan (Srbija) – BATE Borisov (Bjelorusija) 2:1 (0:1)