Pobjede Hrvatske, Srbije i Makedonije, poraz Kosova

Srbija je do pobjede u Gruziji došla nakon odlične igre u drugom poluvremenu (Reuters)

Evropske nogometne reprezentacije u petak, subotu i nedjelju utakmicama petog kola nastavljaju kvalifkacijski put ka Svjetskom prvenstvu, koje će naredne godine organizirati Rusija na 11 stadiona u deset gradova.

Prva je iz regije nastupila reprezentacija Srbije, koja je u petak navečer u Tbilisiju savladala domaćina Gruziju 3:1 (1:1).

Utakmica je odigrana na stadionu “Boris Paičadze” u Tbilisiju pred 35.000 gledalaca, a sudio je Nijemac Felix Zwayer.

Strijelci su bili Nika Kačarava u 6. minuti za Gruziju, a Dušan Tadić u 45 (penal), Aleksandar Mitrović u 64. i Mijat Gaćinović u 86. minuti za Srbiju.

Čačiću produžen ugovor

Ante Čačić ostat će selektor hrvatske reprezentacije još dvije godine nakon što je Izvršni odbor Hrvatskog nogometnog saveza, a na prijedlog predsjednika Davora Šukera, odobrio produženje ugovora sa Čačićem.

Čačić (63) postao je hrvatski selektor 2015. godine nakon smjene Nike Kovača, a u kvalifikacijama za EURO 2016. Hrvatska je bila druga u grupi, iza Italije, prenosi Hina.

Na EP-u u Francuskoj Hrvatska je ispala u osmini finala u produžetku od kasnijih evropskih prvaka Portugalaca.

U grupi I Hrvatska je na Maksimiru slavila s minimalnih 1:0 (1:0) nad Ukrajinom, što joj je četvrta pobjeda (uz jednu neriješenu utakmicu) u pet susreta kvalifikacija.

Odlučio Nikola Kalinić

Pred 27.000 gledalaca strijelac jedinog gola bio je Nikola Kalinić u 38. minuti.

Posljednje mjesto u ovoj grupi i dalje drži selekcija Kosova, koja je kao domaćin u Skadru poražena od Islanda 1:2 (0:2).

Golove za Island postigli su Bjoern Sigurdarson u 25. i Gylfi Sigurdsson u 35 (penal), dok je pogodak za Kosovo dao Atdhe Nuhiu u 52. minuti.

U grupi G Makedonija je u Vaduzu savladala Lihtenštajn 3:0 (1:0) i zabilježila prvu pobjedu u kvalifikacijama.

Strijelci za makedonsku selekciju bili su Boban Nikolov u 43. i Ilija Nestorovski u 68. i 73. minuti.