Primera: Poraz Barcelone, bod za Atletico

Sanchez i Tello su bili strijelci za Barcelonu (Reuters)

U 22. kolu španske Primera lige Barcelona je izgubila od Osasune u gostima rezultatom 3:2.

Već u petoj minuti se vidjelo da Barcelona neće imati lagano gostovanje, kada je srbijanski nogometaš Dejan Lekić pogodio za vodstvo Osasune od 1:0. U 22. minuti Srbijanac je ponovo pogodio i povećao vodstvo svoje ekipe na 2:0, što je i rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Katalonski div je u drugom poluvremenu pojačao tempo, što je Alexis Sanchez krunisao pogotkom u 51. minuti, no svega pet minuta poslije Raul Garcia vratio je dva gola prednosti svojoj ekipi, postigavši rezultat 3:1.

Christian Tello je u 73. minuti uspio postići pogodak za Barcelonu i smanjiti na 3:2, a u 80. minuti je poništen pogodak koji bi Kataloncima donio izjednačenje i veoma bitan bod u borbi za vrh tabele koji trenutno drži Real Madrid sa 55 bodova i utakmicom manje.

Barcelona drži drugo mjesto tabele sa 48. bodova.