Real u finišu bolji od Mallorce

Realu je novu pobjedu donio gol Josea Callejona pet minuta prije kraja utakmice (Getty Images)

Fudbaleri Reala iz Madrida uspjeli su pobijediti ekipu Mallorce sa 2:1 u 18. kolu španske Primere, iako je domaćin vodio sve do 72. minuta.

Madriđani su do pobjede došli u finišu utakmice, a izjednačujući pogodak postigao je Gonzalo Higuain na asistenciju Mesuta Ozila.

Novu pobjedu ekipi Josea Mourinha, kojom se “kraljevski klub” učvrstio na liderskoj poziciji, donio je Jose Callejon pet minuta prije kraja utakmice.

Sevilli  jedan bod

Fudbaleri Seville osvojili su samo jedan bod, pošto su kod kuće igrali neriješeno (0:0) sa Espanyolom.

Sevilla je poslije tri uzastopna poraza osvojila samo bod u susretu sa timom koji sa klupe predvodi Mauricio Pochetino.

Najbolju šansu za napad imao je Martin Caceres, ali je pokušaj urugvajskog reprezentativca zaustavio Casilla.

Domaćini su dominirali u posljednji minutama utakmice, kada su Reyes, Kanoute i Jesus Navas propustili zlatne šanse za pogodak.

Rezultat duela znači da oba tima ostaju na 25 poena.

Real Zaragoza je bila na dobrom putu da prekine niz od pet vezanih neuspjeha, ali je Getafe ostao neporažen, a domaćin prikovan na dnu tabele.

Maurizio Lanzaro poveo je sa 1:0 za Zaragozu, ali 11 minuta prije kraja utakmice, Zaragozin Javier Paredes dao je autogol, pomažući protivničkom timu da se provuče sa 1:1.