Rio: Obaraju se rekordi, Hrvatskoj regionalni derbi

Mađarska plivačica Katinka Hosszu osvojila je i drugu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, dok je Amerikanac Ryan Murphy postigao novi olimpijski rekord na 100 metara leđno.

Nakon pobjede na 400 mješovito, 27-godišnja djevojka iz Pecsi je slavila i na 100 leđno, rezultatom 58,45 sekundi. Drugo mjesto (58,75) osvojila je 19-godišnja Amerikanka Kathleen Baker, dok su treće bile 20-godišnja Kanađanka Kylie Masse i 20-godišnja Kineskinja Fu Yuanhui (58,76).

Amerikanac Ryan Murphy je pobijedio na 100 metara leđno i postigao novi olimpijski rekord, 51,97. Murphy je plivao svega tri stotinke sporije od svjetskog rekorda Amerikanca Aarona Peirsola iz Indianapolisa 2009. godine.

Bilo je to šesto uzastopno olimpijsko zlato za Amerikance u ovoj disciplini. Srebro je osvojio Kinez Xu Jiayu (52,31), dok je Amerikanac David Plummer bio treći (52,40). Branitelj naslova iz Londona, Amerikanac Matt Grevers, nije se plasirao na OI u ovoj disciplini.

Na 200 metara slobodno pobijedio je Kinez Sun Yang, rezultatom 1:44,65. Yang je prije četiri godine u Londonu bio srebreni, no ovoga puta se uspeo na vrh. Sunu je to druga medalja u Riju nakon što je osvojio srebro na 400m slobodno. Drugo mjesto osvojio je Južnoafrikanac Chad Le Clos (1:45.20), a treći je Amerikanac Conor Dwyer (1:45.23). ‘Zlatni’ iz Londona Francuz Yannick Agnel zapeo je u kvalifikacijama.

Na 100 metara prsno zlato je osvojila 19-godišnja Lilly King, olimpijskim rekordom 1:04.93. Druga je Ruskinja Julija Efimova (1:05.50), a treća je bila Amerikanka Katie Meili (1:05.69).

Hrvati nadjačali Crnogorce u vaterpolu

U derbiju 2. kola B grupe olimpijskog vaterpolskog turnira, Hrvatska je pobijedila Crnu Goru 8-7 (2-2, 2-1, 1-2, 3-2).

U neizvjesnoj utakmici pobjednički pogodak postigao je Luka Bukić osam sekundi prije kraja susreta.

U preostalim susretima 2. kola B grupe Italija je pobijedila Francusku 11-8, dok je Španija slavila protiv Sjedinjenih Američkih Država 10-9.

Čilić je savlada Moldavca Radua Albota [Izvor: AP]

U finalu prvog olimpijskog turnira u ragbiju 7 za žene Australija je pobijedila Novi Zeland 24-17 (17-5).
Australija je u polufinalu savladala Kanadu sa 17-5 (12-0), dok je Novi Zeland nadigrao Veliku Britaniju sa 25-7 (15-7).

Ragbi 7 je novi olimpijski sport, a po završetku ženskog turnira od utorka do četvrtka na programu je i turnir muškaraca.