Oglasi

Rukometno SP 2019: Grupe i raspored

Njemačka i Danska domaćini su 26. Svjetskog prvenstva za rukometaše, utakmice će biti odigrane od 10. do 27. januara.
Gradovi domaćini ovog turnira su Kopenhagen i Herning u Danskoj, te Berlin, Hamburg, Keln i Minhen u NjemačkojEPA

Najbolji rukometaši planete okupit će se od 10. do 27. januara 2019. godine na 26. Svjetskom prvenstvu koje će, prvi put u historiji, organizirati dvije države – Danska i Njemačka.

Također, po prvi put u historiji na SP-u rukometaša nastupit će jedinstveni tim Sjeverne i Južne Koreje pod imenom Koreja i zastavom na kojoj se, na bijeloj podlozi, vidi Korejski poluotok.

Gradovi domaćini ovog turnira su Kopenhagen i Herning u Danskoj, te Berlin, Hamburg, Keln i Minhen u Njemačkoj. Sve dvorane imaju kapacitet veći od 10.000 gledalaca.

Titulu prvaka brani selekcija Francuske.


Grupa A

(Francuska, Rusija, Njemačka, Srbija, Brazil, Koreja)

10. januar: Njemačka – Koreja.

11. januar: Srbija – Rusija,  Brazil – Francuska.

12. januar: Rusija – Koreja, Njemačka – Brazil, Francuska – Srbija.

14. januar: Srbija – Brazil, Rusija – Njemačka, Francuska – Koreja.

15. januar: Rusija – Brazil, Koreja – Srbija, Njemačka – Francuska.

17. januar: Brazil – Koreja, Njemačka – Srbija, Francuska – Rusija.


Grupa B

(Španija, Hrvatska, Makedonija, Island, Bahrein, Japan)

11. januar: Japan – Makedonija, Island – Hrvatska, Bahrein – Španija.

13. januar: Makedonija – Bahrein, Hrvatska – Japan, Španija – Island.

14. januar: Island – Bahrein, Hrvatska – Makedonija, Španija – Japan.

16. januar: Japan – Island, Hrvatska – Bahrein, Makedonija – Španija.

17. januar: Bahrein – Japan, Makedonija – Island, Španija – Hrvatska.


Grupa C

(Danska, Norveška, Austrija, Tunis, Čile, Saudijska Arabija)

10. januar: Čile – Danska.

11. januar: Saudijska Arabija – Austrija, Tunis – Norveška.

12. januar: Austrija – Čile, Norveška – Saudijska Arabija, Danska – Tunis.

14. januar: Tunis – Čile, Norveška – Austrija, Danska – Saudijska Arabija.

15. januar: Saudijska Arabija – Tunis, Norveška – Čile, Austrija – Danska.

17. januar: Čile – Saudijska Arabija, Austrija – Tunis, Danska – Norveška.


Grupa D

(Švedska, Mađarska, Katar, Argentina, Egipat, Angola)

11. januar: Angola – Katar, Argentina – Mađarska, Egipat – Švedska.

13. januar: Katar – Egipat, Mađarska – Angola, Švedska – Argentina.

14. januar: Mađarska – Katar, Argentina – Egipat, Švedska – Angola.

16. januar: Angola – Argentina, Mađarska – Egipat, Katar – Švedska.

17. januar: Egipat – Angola, Katar – Argentina, Švedska – Mađarska.


Grupa I

(Tri prvoplasirana tima iz grupa A i B)

Raspored će biti poznat nakon odigravanja utakmica prvog dijela grupne faze.

Mečevi će biti odigrani od 19. do 23. januara.


Grupa II

(Tri prvoplasirana tima iz grupa C i D)

Raspored će biti poznat nakon odigravanja utakmica prvog dijela grupne faze.

Mečevi će biti odigrani od 19. do 23. januara.


Eliminacijska faza

25. januar (polufinala): I1 – II2, I2 - II1.

26. januar: Utakmica za sedmo mjesto (I4 – II4), utakmica za peto mjesto (I3 – II3).

27. januar: Finale, utakmica za treće mjesto.

Izvor: Al Jazeera i agencije

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.