Saalbach: Trostruko slavlje Austrijanaca

Mayer se deseti put našao na pobjedničkom postolju u Svjetskom kupu (Reuters)

Olimpijski pobjednik iz Sočija, Austrijanac Matthias Mayer, bio je najbrži na spustu za Svjetski kup u austrijskom Saalbachu.

Na vrlo zahtjevnoj stazi u Saalbachu, 24-godišnji Austrijanac uspio je doći do svoje druge pobjede u Svjetskom kupu, nadmašivši sunarodnjaka Maxa Franza za samo dvije stotinke sekunde.

Austrijsko slavlje

Austrijsko slavlje upotpunio je 34-godišnji veteran Hannes Reichelt osvajanjem trećeg mjesta, prenosi Hina.

Mayer se deseti put u karijeri našao na pobjedničkom postolju u Svjetskom kupu, a na najvišem podiju prethodno je stajao samo na završnoj spustaškoj utrci prošle sezone, na finalu Svjetskog kupa u švicarskom Lenzerheideu.

Najveći gubitnik današnjeg natjecanja je vodeći spustaš u Svjetskom kupu, Norvežanin Kjetil Jansrud, koji je na sedmom ovosezonskom spustu tek drugi put ostao bez plasmana među desetoricom najboljih.

Jansrud je za pobjednikom zaostao 1.19 sekunde i osvojio 14. mjesto.

Jansrud je ostao vodeći u redoslijedu spustaša, jer je njegov najbliži pratitelj Talijan Dominik Paris promašio vrata, ali Norvežanin je izgubio dragocjene bodove u borbi za Veliki kristalni globus s Marcelom Hirscherom, čija je prednost sada 162 boda.

Jedini hrvatski predstavnik Natko Zrnčić-Dim osvojio je posljednje, 42. mjesto zaostavši za pobjednikom 6.79 sekundi.

Do kraja sezone ostalo je još 11 utrka: tri spusta, tri super G-a, tri veleslaloma i dva slaloma.