Serie A: Juventus osvojio Scudetto

Mirko Vučinić je svoju ekipu doveo u vodstvo u 6. minuti susreta (EPA)

U utakmici Serie A odigrane u nedjelju navečer torinski div Juventus je savladao Cagliari rezultatom 2:0 i na taj način i teoretski osigurao naslov prvaka Italije, jedno kolo prije kraja sezone.

Prvi gol za Juventus postigao je već u 6. minuti crnogorski reprezentativac Mirko Vučinić.

Leonardo Bonucci poslao je dubinsku loptu prema Vučiniću, koji je izbjegao offside zamku te zatresao mrežu golmana Michaela Agazzija.

Diego Milito: trostruki strijelac za Inter [AFP]

Marco Boriello, koji je u igru ušao u 71. minuti, samo dvije minute poslije se našao u odličnoj prilici za pogodak.

Treći rezervni igrač Martin Caceres poslao je u 73. minuti loptu u kazneni prostor Cagliarija prema Boriellu, a odbrambeni igrač Michele Canini, u želji da izbaci loptu iz igre, šalje je preko golmana i u vlastitu mrežu.

Pogodak je pripisan Boriellu.

U 26. minuti Stephan Lichsteiner je zbog povrede morao napustiti teren, nakon sudara s protivničkim igračem.

Tri penala

U drugoj utakmici igranoj u istom terminu, velikom milanskom derbiju, Inter je savladao AC Milan rezultatom 4:2 i tako onemogućio novu dramu u finišu sezone.

Golove za Milan je postigao Zlatan Ibrahimović (44 – penal, 46.), a za Inter Diego Milito (14, 52 – penal, 80 – penal) i Maicon (87).

U posljednjem kolu Serie A Juventus se sastaje s Atalantom, a ukoliko ne izgube, završit će sezonu bez ijednog poraza.

U 37 utakmica pobijedili su 22 puta, a 15 puta odigrali neriješeno.

U posljednjem kolu Serie A Milan dočekuje ekipu Novare.

Juventus ima priliku ove sezone osvojiti dvostruku krunu, jer se 20. maja u finalu Kupa Italije sastaju s Napolijem.

Udinese je pobijedio Genou sa 2:0 i probio se na treću poziciju, nakon što je Napoli poražen u Bologni rezultatom 0:2.

Golove za Udinese postigli su Di Natale (30) i Floro Flores (66), a domaćinu je put do tri boda olakšalo što su gosti od 30. minute igrali bez isključenog Kucke, a od 38. minute i bez isključenog Palacia.

Važne bodove u borbi za treće mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka (LP), osvojio je i Lazio, pobijedivši u Bergamu Atalantu sa 2:0.

Strijelci za rimski sastav bili su Kozak (35) i Cana (90).

Atalanta je od 81. minute igrala bez isključenog Stendarda.

Ljepotica kola

Bologna je na svom terenu pobijedila Napoli sa 2:0, golovima Diamantia (17) i Di Vaia (64), a obje ekipe okončale su utakmicu s igračem manje.

Za domaćine je u 90. minuti isključen Morleo, a za goste Džemaili.

U “ljepotici kola” Palermo i Chievo su odigrali 4:4.

Strijelci za Palermo bili su Miccoli (10-penal, 19, 75) i Silvestre (89), dok su strijelci za goste bili Pelissier (28, 73), Uribe (30) i Luciano (46).

Rezultati: Lecce – Fiorentina 0:1, Roma – Catania 2:2, Siena – Parma 0:2, Novara – Cesena 3:0, Palermo – Chievo 4:4, Atalanta – Lazio 0:2, Udinese – Genoa 2:0, Bologna – Napoli 2:0.

Poredak: Juventus 81, Milan 77, Udinese 61, Lazio 59, Napoli 58, Inter 58, Roma 53, Parma 53, Bologna 51, Catania 48, Atalanta 46, Chievo 46, Fiorentina 45, Siena 44, Palermo 43, Cagliari 42, Genoa 39, Lecce 36, Novara 32, Cesena 22.