Sevilla i treći put uzastopno osvojila Ligu Evrope

Španjolska Sevilla je pobjedom 3:1 nad Liverpoolom obranila titulu pobjednika Lige Europe, ali i treći put uzastopno osvojila taj trofej. Ujedno im je to i peti osvojeni naslov u Ligi Europe.

Iako je Sturridge doveo englesku ekipu u vodstvo u 35. minuti, te se činilo da će Liverpool uspjeti prekinuti niz španjolskog kluba, u drugom dijelu na teren kao da je izašla druga, bolja ekipa Seville.

Gameiro je izjednačio odmah na početku drugog dijela, da bi pobjedu Seville s dva gola, u 64. i 70. minuti, potvrdio Coke.

Peta titula

Sevilli je to treća uzastopna, odnosno peta ukupno pobjeda u Ligi Europe, dok engleskoj momčadi za utjehu ostaje činjenica da je do sada tri puta osvajali Kup UEFA, odnosno Ligu Europe.

Uz to, Liverpool je pet puta bio najbolja u jačem klupskom natjecanju – Kupu prvaka, odnosno Ligi prvaka.

I jedna, i druga ekipa do sada su bili stopostotni u finalima, no Sevilla je uspjela osvojiti pet titula što nije uspjelo niti jednom klubu.