Skijaški skokovi: Markus Eisenbichler svjetski prvak

Markus Eisenbichler je osvojio naslov svjetskog prvaka skokovima od 131,5 i 135,5 metara (EPA)

Njemački skakač na skijama Markus Eisenbichler, koji još uvijek čeka na prvu pobjedu u Svjetskom kupu, u subotu je osvojio naslov svjetskog prvaka na skakaonici u Innsbrucku skokovima od 131,5 i 135,5 metara, dok je najbolji u ovoj sezoni Japanac Ryoyu Kobayashi osvojio četvrto mjesto i ostao bez odličja.

Kako javlja Hina, Eisenbichler je nakon prve serije bio na drugom mjestu, a iznenađujuće je u vodstvu bio Švicarac Killian Peier skokom od 131 metra. Treći je bio Kobayashi, a četvrti Nijemac Karl Geiger.

Razlika od četvrtog do vodećeg bila je samo 2,7 bodova.

Kobayashi bez odličja

U drugoj seriji Geiger je skokom od 130,5 metara preuzeo vodstvo i ostao na vrhu nakon što je Ryoyu Kobayashi skočio samo 126,5 metara.

Tada je Eisenbichler odletio do 135,5 metara, što je bio najduži skok natjecanja i ostavio težak zadatak vodećem Švicarcu koji nikada nije bio na postolju u Svjetskom kupu.

Peier nije uspio nadmašiti Eisenbichlera, ali je skokom od 129,5 metara osvojio dovoljno bodova za brončano odličje.

U nedjelju će se najbolji svjetski skakači boriti za ekipna odličja na 130-metarskoj skakonici Bergisel u Innsbrucku.