Skijaško SP: Pobjeda Rolland u spustu

Francuskinja je do zlatne medalje u spustu došla s vremenom 1:50.00 (AFP)

Francuskinja Marion Rolland osvojila je zlatnu medalju u spustu na Svjetskom prvenstvu u Schladmingu, nakon što je u nedjelju bila najbrža s vremenom 1:50.00, ispred Italijanke Nadie Fanchini i Njemice Marie Hoefl-Riesch, prenosi Hina.

Zaostatak Italijanke za Rolland iznosio je 16 stotinki, a Njemice 70.

Ovo je treća medalja za Francusku na Svjetskom prvenstvu u Schladmingu nakon srebra Gauthiera de Tessieresa u super-G-ju i bronze Davida Poissona u spustu.

Tridesetogodišnja Rolland je ove godine u Svjetskom kupu samo jednom bila na pobjedničkom postolju i to baš u Schladmingu, i to kao druga u spustu i kao treća u super-G-ju.

Trenutno vodeća u ukupnom poretku, skijašica iz Slovenije Tina Maze takmičenje je završila kao sedma sa zaostatkom od 1,21 sekunde za pobjednicom. Nakon tri utrke, ovo je prva u kojoj nije osvojila medalju.