Slovenski skakači najbolji u Willingenu

Ekipa u sastavu Jurij Tepeš, Jaka Hvala, Peter Prevc i Robert Kranjec trijumfirala je sa 990,4 bodova (AFP)

Reprezentacija Slovenije pobjednik je ekipnog takmičenja Svjetskog kupa u skijaškim skokovima održanog u subotu u njemačkom Willingenu, prenosi Tanjug.

Ekipa u sastavu Jurij Tepeš, Jaka Hvala, Peter Prevc i Robert Kranjec, trijumfirala je sa 990,4 bodova.

Slovenska četvorka je u novembru osvojila treće mjesto na otvaranju sezone u timskom takmičenju u Kuusamou, da bi prošlog mjeseca pobijedila na takmičenju u poljskom Zakopaneu.

Drugo mjesto je pripalo selekciji Norveške, čiji tim čine Rune Velta, Tom Hilde, Anders Bardal i Anders Jacobsen, dok je domaćin Njemačka osvojila treće mjesto.

Selekciju njemačkih skakača su predstavljali Michael Neumayer, Richard Freitag, Andreas Wellinger, Severin Freund.