SP 2013: Pobjeda Makedonije, poraz Crne Gore

Makedonci su u Sevilli savladali Katar, dok su od Crnogoraca u Granollersu bili bolji Francuzi.

Rukomet, Španija, Makedonija, Katar, Zvonko Šundov, Kiril Lazarov, Dejan Manaskov, Mahmoud Osman, Charafeddine Boumendjel
Katarani su u drugom dijelu utakmice došli na samo dva gola razlike, ali je to najviše što su mogli uraditi [AFP/Getty]

Rukometaši Makedonije su, u sklopu grupe B, upisali drugu pobjedu u dva dana Svjetskog prvenstva u Španiji.

Dan nakon što su savladali Čile (30:28), izabranici Zvonka Šundovskog u nedjelju su nadigrali selekciju Katara sa 34:30.

Makedonci su na samom početku poveli sa 3:0, da bi se prednost povećala na 10:4. U 18. minuti su igrači Makedonije imali prednost od osam golova (14:6).

Sredinom drugog poluvremena je Katar prišao na pet golova razlike, da bi u 20. minuti drugog dijela Makednonci imali samo dva gola prednosti. Ipak, to je bio maksimum što su Katarani mogli da urade.

U utakmici odigranoj u Sevilli, najbolji strijelci za selekciju Makedonije su bili Kiril Lazarov sa devet, te Dejan Manaskov sa šest postignutih golova, koliko je postigao i Naumče Mojsovski.

Najbolji strijelci katarske ekipe su bili Mahmoud Osman i Charafeddine Boumendjel sa po pet golova, te Hassan Mabrouk i Sahbi Aziza, koji su dali po gol manje.

Istakli su se i makedonski golmani, Borko Ristovski sa osam i Nikola Mitrevski sa sedam odbranjenih golova.

Raspoloženi Francuzi

U drugom nedjeljnom nastupu neke od regionalnih reprezentacija koje učestvuju na SP-u, Crna Gora je, u meču grupe A u Granollersu, pretrpjela uvjerljiv poraz od Francuske 32:20.

"Trikolore" je predvodio Jerome Fernandez sa šest postignutih golova, dok su po pet imali Samuel Honrubia i Cedric Sorhaindo. Sa druge strane, bolji od ostalih u crnogorskoj reprezentaciji bio je Vasko Ševaljević sa pet pogodaka.

Ovo je Crnoj Gori drugi uzastopni poraz na SP-u i trenutno zauzima posljednje mjesto grupe A bez osvojenih bodova. Vodeća je Francuska sa maksimalnih četiri boda, dok su po dva sakupili Njemačka, Tunis, Argentina i Brazil.

Teme:

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Al Jazeere Balkans. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja jer takvi komentari neće biti objavljeni. Al Jazeera Balkans zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja.